Позакореневе підживлення кукурудзи від фази 6 – 8 листків до викидання волоті

pozakoreneve-pidzhivlennya-kukurudzi-vid-fazi-6-8-listkiv-do-vikidannya-voloti
pozakoreneve-pidzhivlennya-kukurudzi-vid-fazi-6-8-listkiv-do-vikidannya-voloti

Кукурудза належить до найбільш продуктивних культур сучасного землеробства. За статистичними даними за останні 10 років виробництво зерна кукурудзи в Україні потроїлось. Через незначне поголів’я тварин та відсутність глибокої переробки вирощене зерно іде на експорт.

C:\Users\stupenko_a\Documents\ViberDownloads\0-02-0a-6ae0af803f7318566a96d599beb813f9a002e93e18ae3ad0b53557f2ee675231_9acf3579.jpg

Серед факторів впливу на урожайність цієї культури одне з провідних місць має мінеральне живлення. Для формування високого врожаю кукурудза потребує збалансованого забезпечення макро та мікроелементами. Пріоритетним елементом живлення є азот.

Кукурудза досить ефективно використовує післядію фосфорних і калійних добрив, внесених під попередник, хоча саме фосфор та калій часто бувають у дефіциті, інколи з візуальними проявами нестачі. Дефіцит фосфору найчастіше проявляється у фазу від 4 до 8 листків, а калію - на початку формування качана. До певної міри нівелювати нестачу цих двох макроелементів можна за допомогою композицій з лінійки ФІТОСТАРТ, зокрема ФІТОСТАРТ Джет у дозі 3 – 4 л/га для зменшення дефіциту фосфору та ФІТОСТАРТ Калій у дозі до 5 л/га – відповідно, для зменшення дефіциту калію.

У той же час живленню кукурудзи мікроелементами приділяють ще недостатньо уваги, а дарма, - навіть за наявності їх у ґрунті рослини можуть відчувати дефіцит. Ключовий мікроелемент для рослин кукурудзи - цинк, який необхідний рослинам на ранніх етапах розвитку. Важливе значення мають також бор - для підвищення продуктивності рослин, підтримання провідних пучків у здоровому стані та покращення процесів запилення, залізо - на ґрунтах важкого гранулометричного складу у суху жарку погоду, марганець - особливо актуальний у прохолодну погоду та за надмірної вологості, що ми спостерігаємо у травні цього року. Для покращення засвоєння азоту з ґрунту у цей період бажано провести підживлення ЕКОЛАЙН Марганець (Хелат) у дозі 1,0 – 1,5 л/га.

З розвитком 6 – 8 листків кукурудза входить у фазу швидкого росту, продовжується формування чоловічих та жіночих суцвіть рослини і вони потребують посиленого забезпечення елементами живлення. Як правило, у цей час проявляється стресова дія гербіцидів і рослини починають відставати у рості. Для виведення кукурудзи зі стану стресу рекомендуємо проводити позакореневі підживлення спеціальними добривами з вмістом легкодоступних амінокислот, фітогормонів та фосфору у формі фосфітів. З асортименту добрив, які випускає компанія «Екоорганік», доцільно застосувати: ЕКОЛАЙН Фосфітний (К-Аміно) 1,0 – 2,0 л/га, ГРОС Здоров’я 1,0 – 2,0 л/га, а також ЕКОЛАЙН Універсал Ріст (Аміно) у дозі 1,5 – 2,0 л/га. Якщо технічні можливості господарства не дозволяють пізніше зайти у посів, то до бакової суміші слід додати 0,5 – 1,0 л бору, щоб не допустити прояву череззерниці внаслідок низької якості пилкових зерен. Якщо посіви не перебувають у стресі, позакореневе підживлення на цьому етапі розвитку рослин можна провести баковою сумішшю ЕКОЛАЙН Кукурудзяний (Хелати) 1,5 л/га + ЕКОЛАЙН Бор (Преміум) 1,0 л/га.

Останні новини