Схема позакореневого підживлення озимих зернових



Схема позакореневого підживлення озимих зернових: Базова

Покращення умов мінерального живлення, підвищення продуктивності фотосинтезу, посилення стійкості рослин до грибкових хвороб
Покращення умов мінераль-ного живлення, підвищення продуктивності фотосинтезу, посилення стійкості рослин до грибкових хвороб
Посилення ростових процесів на проблемних посівах
Посилення ростових процесів, пришвидшення росту і розвитку
Обробка насіння (протруєння) Кущення (осінь) Кущення (осінь) Вихід в трубку Поява прапорцевого листка
[0] [14 - 25] [25 - 30] [31 - 49] [49 - 51]

Продукти, які використовуються у схемі

Особливості підживлення озимих зернових

За усередненими даними наукових установ для формування урожаю зерна 5т/га і відповідної кількості соломи культура використовує азоту – 150 кг, фосфору – 50 кг , калію –100 кг , кальцію –25 кг, магнію –20 кг, сірки – 17,5 кг, заліза –1,3 кг, марганцю –420 г, міді – 50г, цинку -32 г. При зростанні врожаю відповідно і витрати поживних речовин будуть зростати. Враховуючи це та агрохімічні властивості ґрунту на конкретному полі треба планувати внесення добрив.

Використання елементів живлення рослинами пшениці відбувається нерівномірно впродовж вегетації, причому темпи цього процесу по різних елементах відрізняються. У фазу кущення рослини «встигають» засвоїти біля чверті азоту від загальної кількості за вегетацію по фосфору і калію цей показник становить біля 10%. У фазу виходу в трубку ці показники становлять біля 70% азоту, 45% фосфору і біля 40% калію. На початок цвітіння рослини засвоюють 100% азоту і калію та близько 90% фосфору. Знання особливостей мінерального живлення дає можливість розробити систему удобрення, яка буде якнайповніше враховувати особливості культури для досягнення високого врожаю доброї якості.

Пов'язані публікації
Догляд проблемних посівів озимих зернових навесні 2017 року
Період, від початку відновлення весняної вегетації озимих зернових культур до виходу в трубку, є достатньо критичним і справляє істотний вплив на урожайність цих к
Перше позакореневе підживлення озимих зернових навесні
Озимі зернові культури мають важливе народногосподарське значення, а тому технологія догляду посівів цих культур повинна максимально враховувати потреби рослин в процесі онтогенезу. Особливо важливий період – від відновлення вегетації до початку виходу в трубку. За нестійкої погоди рослини можуть перебувати у стресових умовах через неможливість засвоювати в достатній кількості фосфор з холодного грунту. В цей час рослини зернових культур формують важливі елементи продуктивності, тому від того в яких умовах ці процеси протікають, залежить рівень врожаю.
Позакореневе підживлення озимих зернових добривами від «Екоорганік»
Впродовж вегетаційного періоду озимої пшениці 2016 – 2017 рр. компанією «Екоорганік» проведено ряд польових випробувань систем позакореневих підживлень в різних природно-кліматичних зонах та контрастних рівнях основного підживлення.
Перше позакореневе підживлення озимих зернових навесні 2019 року
Озимі зернові культури мають важливе народногосподарське значення як культури, які забезпечують продовольчу безпеку та мають високий експортний потенціал, а тому технологія догляду посівів цих культур повинна максимально враховувати потреби рослин в процесі онтогенезу. Особливо важливий період
Передпосівна обробка насіння озимих зернових спеціальними добривами
Наближається час підготовки насіння озимих зернових до посіву. Протруєння та обробка спеціальними добривами насіння озимих - це надзвичайно відповідальний захід, який впливає на ріст та розвиток рослин восени, коли спостерігається дефіцит ресурсів росту
Особливості позакореневого підживлення озимих зернових навесні 2020 року
Озимі зернові – основні хлібні культури, які забезпечують продовольчу безпеку та експортний потенціал нашої країни, тому їх вирощуванню приділяється особлива увага. Погодні умови цьогорічної зими абсолютно нетипові для України:
Перше позакореневе підживлення озимих зернових навесні 2020
Технологія догляду посівів озимих культур повинна максимально враховувати потреби рослин у процесі онтогенезу. Особливо важливий період – від відновлення вегетації до початку виходу в трубку. Умови, що передували цьому періоду – вкрай нетипові для України.
​​​​​​​Позакореневе підживлення зернових на початку фази виходу в трубку
На початку виходу озимої пшениці у трубку відбувається закладання колосків у колосі, розпочинається утворення елементів квіток, формується потенційна озерненість і продуктивність колоса. З появою другого міжвузля утворюється третій листок, який впливає на налив зерна.
ПІДЖИВЛЕННЯ ОЗИМИХ ЗЕРНОВИХ В ОСІННІЙ ПЕРІОД
Результат, який забезпечується обробкою насіннєвого матеріалу перед посівом, важко порівняти з будь-якою позакореневою обробкою вегетуючих рослин спеціальними добривами
Підживлення озимих зернових у фазу кущення
Урожай зернових культур, у першу чергу, залежить від кількості продуктивних стебел. Їх формування та виживання впродовж вегетації залежить від сили рослин та умов мінерального живлення під час фази кущення ВВСН 21 - 30.
Допомога посівам озимих навесні 2021
Весна 2021, як і минулого року, не радує землеробів теплом, а тому значна частина посівів відстає у рості і розвитку, що неминуче спричинить зниження врожайності.
Підготовка насіння озимих зернових до посіву
Планування врожаю озимих зернових майбутнього року починається з вибору насіння. Саме цій групі культур буває найважче витримати погодні негаразди, тиск шкідників та хвороб. Тому важливо не лише вибрати оптимальний сорт
Важливість обробки насіння озимих зернових спеціальними добривами при пізніх строках посіву
З огляду на погодні умови, що призводять до затримки збирання попередників, мінімум половина запланованих площ озимих зернових культур буде висіяна у пізні строки.
ПЕРШЕ ПОЗАКОРЕНЕВЕ ПІДЖИВЛЕННЯ ОЗИМИХ ЗЕРНОВИХ НАВЕСНІ 2022.
Період від відновлення вегетації до початку виходу в трубку, надзвичайно важливий у рості і розвитку озимих зернових. За нестійкої погоди, яка спостерігається у березні та на початку квітня, рослини можуть перебувати у стресових умовах через неможливість засвоювати в достатній кількості фосфор з холодного грунту.
ПОЗАКОРЕНЕВЕ ПІДЖИВЛЕННЯ ОЗИМИХ І ЯРИХ ЗЕРНОВИХ У ФАЗУ ВИХОДУ В ТРУБКУ
Фаза початку виходу в трубку – важливий період, який впливає на продуктивність посівів зернових, адже в цей час починається формування колоса.
Позакореневе підживлення озимих зернових на початку фази колосіння
Формування прапорцевого листка – початок колосіння – один знайважливіших етапів формування врожаю зернових.
Стан озимих зернових навесні 2023 року в основному добрий та задовільний.
За нестійкої погоди, яка спостерігається у березні цього року та, можливо, і в першу декаду квітня, рослини можуть перебувати у стресових умовах через неможливість засвоювати в достатній кількості фосфор з холодного ґрунту.
Підживлення озимих зернових у фазу трубкування.
Зокрема для повноцінного засвоєння азоту потрібне збалансоване живлення іншими елементами в тому числі марганцем, магнієм сіркою та міддю, а для стримування розвитку хвороб кореневої системи та листків у додаток до фунгіцидів фосфор у формі фосфіту.
Позакореневе підживлення озимих зернових у період колосіння
Створення умов збалансованого живлення рослин макро і мікроелементами буде додатковим фактором підвищення врожаю, покращення його якісних показників.
Чому так важлива передпосівна обробка насіння озимих зернових?
Потенціал продуктивності сорту розкривається лише за умов максимального забезпечення потреб рослин необхідними ресурсами. А тому вже сьогодні готуючись до осінньої посівної важливо визначитись як створити оптимальні умови для росту рослин на етапі від появи сходів до входу в зиму.