Позакореневе підживлення озимих зернових на початку фази колосіння

Позакореневе підживлення озимих зернових на початку фази колосіння

Формування прапорцевого листка – початок колосіння – один знайважливіших етапів формування врожаю зернових. Фактично це період захисту якості врожаю. Погодні умови у цей час сприятливі для розвитку хвороб листя та шкідників, які живляться соком рослин.

Листки, пошкоджені шкідниками та хворобами, гірше справляються з основним завданням – засвоєнням вуглецю в процесі фотосинтезу та формуванням запасних речовин, що, у свою чергу, знижує потенціал врожаю. Тому важливо забезпечити максимальну продуктивність фотосинтезу за рахунок збереження верхніх і, особливо, прапорцевого листка від хвороб та пошкоджень шкідниками. А створення умов збалансованого живлення рослин макро і мікроелементами буде додатковим фактором підвищення врожаю, покращення його якісних показників. 

За результатами наших багаторічних польових випробувань у різних природно-кліматичних умовах України найбільш ефективною схемою позакореневого підживлення озимих зернових у фазу формування прапорцевого листка – початок колосіння є поєднання у баковій суміші комплексу мікроелементів з фосфором у формі фосфіту: ЕКОЛАЙН Зерновий (Хелати) 1,0-1,5 л/га + ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) 1,0 л/га.

Останні новини