
Підживлення озимих зернових у фазу кущення
Урожай зернових культур, у першу чергу, залежить від кількості продуктивних стебел. Їх формування та виживання впродовж вегетації залежить від сили рослин та умов мінерального живлення під час фази кущення ВВСН 21 - 30.
Запасів поживних речовин зернівки вистачає на розвиток лише двом зародковим брунькам рослини, хоча в зародковому стані їх кількість сягає дев'яти. З однієї зернівки рослина сформує один повноцінний колос, а другий буде неповноцінним - так званий підгін.
Щоб стимулювати утворення більшої кількості продуктивних стебел, треба створювати рослині сприятливі умови живлення. Найважливішим елементом живлення на цьому етапі росту і розвитку є азот, якого рослина засвоює близько 50 відсотків від загальної потреби. Однак, для повноцінного засвоєння азоту потрібне збалансоване живлення іншими елементами та стримування розвитку хвороб. У цей же час відбувається активне формування фотосинтетичної поверхні та посилення засвоєння вуглецю.
З огляду на актуальний стан посівів та на результати багаторічних дослідів пропонуємо два варіанти підживлення озимих зернових у фазу кущення:
- Для ослаблених, слабко розвинених з осені посівів, які ще не відновили активний ріст, позакореневе підживлення доцільно провести дещо пізніше, коли листко-стеблова маса рослин буде здатна засвоїти поживні та біологічно активні речовини. Для таких посівів рекомендуємо бакову суміш ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) 1,0 л/га + ЕКОЛАЙН Універсал Ріст (Аміно) – 1,0 л/га.
- Для нормально розвинених посівів у перше весняне позакореневе підживлення рекомендуємо ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) 1,0 – 1,5 л/га для активізації росту кореневої системи та стримування розвитку хвороб, що є актуальним навесні цього року.