Позакореневе підживлення озимих зернових у період колосіння

Позакореневе підживлення озимих зернових у період колосіння.

  • Початок колосіння - один з найважливіших етапів формування врожаю зерна. Фактично це період захисту якості врожаю зерна. Фузаріоз колоса, септоріоз, іржа, плямистості листків головні шкодочинні об'єкти впливу на якість зерна. Погодні умови у цей період сприятливі для розвитку хвороб та шкідників, які живляться соком рослин (кліщі та клопи). Пошкоджені листки гірше справляються з основним завданням – засвоєнням вуглецю в процесі фотосинтезу та формуванням запасних речовин, знижуючи потенціал врожаю. Тому важливо забезпечити максимальну продуктивність фотосинтезу за рахунок збереження верхніх і особливо прапорцевого листка та колосу від хвороб та пошкоджень шкідниками.

Створення умов збалансованого живлення рослин макро і мікроелементами буде додатковим фактором підвищення врожаю, покращення його якісних показників.

За результатами наших багаторічних випробувань на полях в різних природно-кліматичних умовах України найбільш ефективною схемою позакореневого підживлення озимих зернових було поєднання у баковій суміші ЗЗР та мікроелементного комплексу з фосфором у формі фосфіту – ЕКОЛАЙН Зерновий (Хелати) 1,5 л/га + ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) 1,0 л/га.

Фосфіт допоможе правильній та ефективній роботі засобів фугіцидного захисту, прискорить засвоєння поживних речовин з ґрунту. Калій у легкодоступній формі підсилить стійкість рослин до температурних коливань. Комплекс мікроелементів ЕКОЛАЙН Зерновий (Хелати) забезпечить необхідними елементами для наливу зерна.

Останні новини