Передпосівна обробка насіння озимих зернових спеціальними добривами

peredposivna-obrobka-nasinnya-ozimih-zernovih-spetsialnimi-dobrivami
peredposivna-obrobka-nasinnya-ozimih-zernovih-spetsialnimi-dobrivami

Наближається час підготовки насіння озимих зернових до посіву. Протруєння та обробка спеціальними добривами насіння озимих - це надзвичайно відповідальний захід, який впливає на ріст та розвиток рослин восени, коли спостерігається дефіцит ресурсів росту (вологи, тепла). Нанесення мікроелементів та інших біологічно активних речовин на поверхню насіння забезпечує найбільш ефективний спосіб їх застосування - у період від проростання до переходу на живлення від власної кореневої системи найважливішими макро - та мікроелементами. Наявність у таких композиціях фосфору у формі фосфіту суттєво посилює стійкість рослин до грибкових захворювань. Застосування біологічно активних сполук потенційно забезпечує отримання результатів, яких не можна досягнути іншими способами. Серед них найвищою ефективністю відзначаються амінокислоти та фітогормони.

Амінокислоти – похідні карбонових кислот, у вуглеводневому радикалі яких один або кілька атомів Гідрогену заміщені на аміногрупу.

Рослини в процесі онтогенезу самостійно за генетичним кодом синтезують всі необхідні амінокислоти, адже вони є «будівельним матеріалом» для більш складних речовин. Гальмування синтезу амінокислот внаслідок прояву якихось факторів і є негативною реакцією, що стримує чи на якийсь час припиняє ріст та розвиток. Надходження вільних амінокислот у рослину з зовні у таких випадках покращує стан рослин.

Фітогормони - органічні сполуки різної хімічної природи, що виробляються спеціалізованими тканинами вищих рослин і в низьких концентраціях проявляють регуляторний вплив на процеси онтогенезу, регулюють ріст та розвиток рослин. Вони є важливою складовою систем регуляції онтогенезу вищих рослин, концентруються головним чином у тканинах, що активно ростуть, у зонах апексів коренів і стебел. Встановлена ефективність застосування фітогормонів позакоренево дала можливість для їх застосування у рослинництві.

Компанія «Екоорганік» у 2017 році зареєструвала та вивела на ринок нову лінійку добрив для позакореневого підживлення рослин та обробки насіння під назвою ГРОС . Серед них на осінній період найбільш ефективною є композиція ГРОС Коренеріст. Вдало підібраний склад та форми активних інгредієнтів підсилюють енергію росту проростка та молодої рослини (амінокислоти та фосфор у формі фосфіту), а співвідношення ауксинів та цитокінінів – інтенсифікує поділ клітин меристемних тканин. Обробка насіння перед посівом добривом ГРОС Коренеріст забезпечує:

1) більш швидке наростання кореневої системи та, як наслідок, швидше і потужніше формування надземної маси;

2) підвищену стійкість до збудників хвороб;

3) вищий вміст сухої речовини, зокрема цукрів, необхідних для успішної перезимівлі рослин.

ГРОС Коренеріст

Рідке добриво – стимулятор росту кореневої системи рослин. Фосфор у формі фосфіту та фітогормони забезпечують активний ріст кореневої системи рослин. Рекомендоване для передпосівної обробки насіння, обробки коренів розсади овочевих і декоративних культур, дерев і кущів перед висадкою, а також висаджених рослин для покращення приживання.

Елемент

% об.

Азот

N–NH 2

3,0

Фосфор

P2 O5

5,0

Калій

K2 O

3,0

Вільні амінокислоти

L

3,0

Фітогормони, ppm:

ауксини

цитокініни

 

20

2

Густина 1,09

рН (1%) 6,5

 

Норма застосування:

Передпосівна обробка насіння

1,0 – 1,5 л/т

Останні новини