Перше позакореневе підживлення озимих зернових навесні 2020

Технологія догляду посівів озимих культур повинна максимально враховувати потреби рослин у процесі онтогенезу. Особливо важливий період – від відновлення вегетації до початку виходу в трубку. Умови, що передували цьому періоду – вкрай нетипові для України. Аномально тепла зима, а в більшості регіонів практично її відсутність, створила сприятливі умови для вегетації, завдяки яким рослини пізніх строків посіву змогли досягнути оптимальних параметрів (за винятком областей з низькими запасами ґрунтової вологи). У більшості випадків розвиток рослин в цілому та вторинної кореневої системи зокрема задовільний. У той же час, за спостереженнями фітопатологів, ситуація з поширенням та розвитком хвороб близька до критичної. За нестійкої погоди, яка спостерігається у березні, рослини можуть перебувати у стресі через неможливість засвоювати фосфор у достатній кількості з холодного ґрунту. У цей час зернові формують важливі елементи продуктивності, тому від того, в яких умовах ці процеси протікають, залежить рівень врожайності.

У такій ситуації підживлення озимих зернових добривами, що містять фосфор у формі фосфіту, є найкращим рішенням. Основними їх перевагами є:

  • активізація обмінних процесів у рослині та допомога у засвоюванні фосфатів;
  • стримання розвитку хвороб рослин;
  • посилення росту вторинної кореневої системи;
  • активізація роботи фотосинтетичного апарату рослин;
  • збільшення об’ємів засвоєння вуглецю у процесі фотосинтезу, що забезпечує як наростання вегетативної маси, так і покращення якості врожаю.

Отже, позакореневе внесення фосфору у формі фосфіту, який швидко засвоюється рослинами навіть за відносно низьких температур (у той час як фосфатна форма недоступна), сприяє інтенсивному наростанню кореневої системи, стримує розвиток хвороб та посилює ефективність процесу фотосинтезу, а в кінцевому результаті - підвищує врожайність.

На весну 2020 року, зважаючи на погодні умови та стан розвитку рослин, з урахуванням результатів практичного застосування минулих років, рекомендуємо:

  1. На посівах, де стан рослин у цілому задовільний та відсутні прояви стресу, перше позакореневе підживлення провести ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) у нормі 1,0 – 1,5 л/га.
  2. На площах, де встановлено дефіцит окремих елементів живлення, підживлення провести баковою сумішшю ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) 1,0 – 1,5 л/га + ЕКОЛАЙН Зерновий (Хелати) або ЕКОЛАЙН Магній (Хелати) – 1,0 – 1,5 л/га. У випадку дефіциту міді, марганцю, цинку, заліза – хелатними добривами з максимальним вмістом потрібного елемента у дозах від 0,5 до 1,5 л/га.
  3. На площах з слабкорозвиненими рослинами та тими, що перебувають у стані стресу, у перше підживлення краще використовувати ЕКОЛАЙН Фосфітний (К-Аміно) у дозах – 1,0 – 1,5 л/га.

 

Останні новини