​​​​​​​Позакореневе підживлення зернових на початку фази виходу в трубку

На початку виходу озимої пшениці у трубку відбувається закладання колосків у колосі, розпочинається утворення елементів квіток, формується потенційна озерненість і продуктивність колоса. З появою другого міжвузля утворюється третій листок, який впливає на налив зерна.

За нашими спостереженнями, у цьому році значна частина площ до певної міри постраждала від різкого пониження нічних температур протягом квітня. Негативно впливає на розвиток рослин і гостра нестача вологи практично по всій території нашої країни. Теперішні погодні умови перешкоджають надходженню в рослини елементів мінерального живлення, зокрема фосфору. Вміст його у ґрунті може бути достатнім, але низькі температури і пересохлий верхній шар ґрунту гальмують засвоєння цього важливого елемента через кореневу систему. Недостатнє живлення фосфором суттєво знижує продуктивність фотосинтезу і часто помітне неозброєним оком у вигляді фіолетового забарвлення листків. Як можна виправити становище? - Найпростіший спосіб – позакореневе підживлення, яке можна провести разом з першою фунгіцидною обробкою, що зазвичай поєднується із внесенням гербіцидів, інсектицидів і/або регуляторів росту. Цільовими хворобами є борошниста роса, септоріоз листя, піренофороз (жовта плямистість) і жовта іржа.

Для такого позакореневого підживлення пропонуємо обрати добрива, які містять фосфор у формі фосфіту. Головна перевага фосфіту – швидке проникнення в рослину, високий рівень засвоєння, оптимізація pH бакової суміші. Фосфор у формі фосфіту стимулює синтез у рослині фітоалексинів – речовин, які знешкоджують патогени і тим самим проявляють фунгіцидну дію. У такій ситуації може бути використаний ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) чи ГРОС Фосфіто-NP у дозі 1,0 – 1,5 л/га. У випадку прояву ознак стресу, викликаного підвищеними температурами та нестачею вологи, кращий ефект забезпечить ЕКОЛАЙН Фосфітний (К-Аміно) - 1,5 л/га (не вносити разом з регуляторами росту!).

На еродованих, легких ґрунтах внаслідок вимивання магнію вглиб за профілем ґрунту, а також незбалансованого живлення з перевагою азоту в цей час можуть проявлятись ознаки магнієвого голодування рослин у вигляді посвітління листків, що знижує продуктивність процесу фотосинтезу. Для подолання прояву дефіциту магнію ефективним є позакореневе підживлення композицією ЕКОЛАЙН Магній (Хелати) у дозі 1,0 – 2,0 л/га. Порівняно з традиційним сульфатом магнію це добриво має кращу ефективність, адже рівень засвоєння магнію у формі хелату вищий у кілька разів. Крім того, мікродобриво містить інші хелатовані мікроелементи, зокрема залізо, марганець і цинк, які активують фотосинтетичний потенціал рослин.

На ґрунтах органогенного походження, легких супіщаних за гранулометричним складом ґрунтах та площах з низьким вмістом міді необхідно додати до бакової суміші ЕКОЛАЙН Мідь (Хелат) 0,5 – 1,0 л/га.

Хочемо відмітити, - навіть якщо на рослинах не спостерігаються ознаки дефіциту певних елементів мінерального живлення, це не означає, що вони не потребують підживлення. Досліджуючи та спостерігаючи за роботою добрив «ЕКООРГАНІК» у виробничих умовах, ми відмітили позитивний вплив позакореневого підживлення на різних типах ґрунтів, при різному рівні запасу вологи чи різному фоні основного удобрення. За результатами обліків, що проводяться через 10 – 12 днів після внесення добрив, встановлено позитивний вплив підживлення на наростання вегетативної маси рослин, на їх висоту і площу фотосинтетичної поверхні лисків. Крім того, зафіксовано й позитивний вплив позакореневого підживлення зернових у фазі виходу в трубку на формування колоса та розвиток додаткових стебел.

ecoorganic-osyma

Озима пшениця: К – контроль, 1 - ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) 1,5 л/га, 2 - ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) 1,5 л/га + ЕКОЛАЙН Магній (Хелати) 1,5 л/га (обробка у фазу виходу в трубку). ТОВ «Агротрейд», Чернігівська обл., 2019

 

Останні новини