Важливість обробки насіння озимих зернових спеціальними добривами при пізніх строках посіву

З огляду на погодні умови, що призводять до затримки збирання попередників, мінімум половина запланованих площ озимих зернових культур буде висіяна у пізні строки.

Добре це чи ні? - З одного боку наче й добре, бо буде менше шансів у бур’янів, а пізній обробіток ґрунту повинен знизити чисельність личинок озимої совки.

Але є і негативні моменти:

  • у рослин озимих зернових залишається менше часу для росту і розвитку кореневої системи та листків;
  • рослини не зможуть засвоїти необхідні елементи мінерального живлення з більш холодного ґрунту, що, у свою чергу, буде негативно відображатись на накопиченні необхідних для перезимівлі сухих речовин, зокрема цукрів.

Що робити у такій ситуації? - компанія «ЕКООРГАНІК» рекомендує при протруєнні насіння обов’язково додати до бакової суміші спеціальні добрива ГРОС Коренеріст 1,0 л/т + ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) 0,5 л/т. Ці композиції сприяють швидшому проростанню насіння та укоріненню рослин, прискорюють розвиток кореневої системи озимих зернових, а завдяки здатності фосфіту засвоюватися при нижчих температурах (від +5ОС) оптимізують процес живлення та підготовки рослин до перезимівлі.

Для посівів, які відстають у рості, рекомендуємо провести позакореневе підживлення баковою сумішшю ГРОС Фосфіто-NP 1,0 л/га + ЕКОЛАЙН Цинк (Хелат) 0,5 л/га.

E:\panets\РОЗСИЛКИ\обробка насіння 2021 пізні посіви\Слайд1.JPG

Останні новини