Перше позакореневе підживлення озимих зернових навесні 2019 року

pershe-pozakoreneve-pidzhivlennya-ozimih-zernovih-navesni-2019-roku
pershe-pozakoreneve-pidzhivlennya-ozimih-zernovih-navesni-2019-roku

Озимі зернові культури мають важливе народногосподарське значення як культури, які забезпечують продовольчу безпеку та мають високий експортний потенціал, а тому технологія догляду посівів цих культур повинна максимально враховувати потреби рослин в процесі онтогенезу. Особливо важливий період – від відновлення вегетації до початку виходу в трубку.

Зима 2018 – 2019 року була відносно теплою з достатнім сніговим покривом у більшості регіонів України. Причому, ґрунт під сніговим покривом практично не промерзав, що позитивно позначилось як на розвитку рослин озимих зернових, так і збудників хвороб. Погодні умови першої декади березня та прогноз на найближчі дні не обіцяють повноцінного раннього відновлення вегетації, а недостатньо прогрітий ґрунт «обіцяє» проблеми для рослин у живленні фосфором. Зважаючи на це, перше позакореневе підживлення, на нашу думку, слід проводити спеціальними добривами з вмістом фосфору у формі фосфіту. Важливо також зазначити, що певний відсоток площ озимих зернових висіяно по попереднику соняшник, що вирощувався за системами з використанням гербіцидного захисту тривалої дії. За певних умов, особливо за нестачі вологи, залишкові кількості цих гербіцидів можуть пригнічувати рослини озимих зернових. У цей час у зернових культур формуються важливі елементи продуктивності, тому, від того, в яких умовах ці процеси протікають, залежить рівень врожаю. У цьому плані показовими є результати виробничих випробувань у Кіровоградській області, які провели та зафіксували співробітники ТОВ «Агроток» (табл. 1, фото 1-2).

Таблиця 1. Результати проміжного обліку у посівах пшениці, яку вирощували по соняшнику Clearfield

(с. Новий Стародуб, Петрівського р-ну, Кіровоградської обл.)

Показники Контроль

без підживлення

Еколайн Фосфітний (К-Аміно), 1,0 л/га

+ Еколайн Фосфітний (К), 1,0 л/га

(внесення у фазу кущення)

Вага коренів, г 0,74 1,02
Вага рослини, г 2,54 2,8
Висота рослини, см 16 19

Вимірювання рослин та зважування переконливо свідчать про швидше подолання стресу тими рослинами, які були підживлені позакоренево фосфітами з амінокислотами (порівняно з контролем без підживлення).

Фото 1. Вигляд рослин через 20 днів після позакореневого підживлення (09.04.2018) Фото 2. Вигляд посівів через 20 днів після позакореневого підживлення (09.04.2018)

Таким чином, позакореневе внесення фосфору у формі фосфіту та його поєднання з L-α амінокислотами, які швидко засвоюються рослинами, сприяє інтенсивному наростанню кореневої системи, стримує розвиток збудників хвороб та посилює ефективність процесу фотосинтезу, а в кінцевому підсумку підвищує рівень врожайності.

На весну 2019 року, - зважаючи на погодні умови та стан розвитку рослин, прогнозоване поширення хвороб на озимих зернових, з урахуванням результатів практичного застосування у минулому році, - рекомендуємо:

  1. На посівах, де стан рослин в цілому задовільний та відсутні прояви стресу, перше позакореневе підживлення провести Еколайн Фосфітний (К) в нормі 1,0 – 1,5 л/га.
  2. На площах, де виявлено дефіцит окремих елементів живлення, підживлення провести баковою сумішшю Еколайн Фосфітний (К) – 1,0–1,5 л/га + Еколайн Зерновий (Хелати) або Еколайн Магній (Хелати) – 1,0–1,5 л/га. У випадку дефіциту міді, марганцю, цинку, заліза – хелатними добривами з максимальним вмістом потрібного елемента у дозах від 0,5 до 1,5 л/га.
  3. На площах зі слабко розвиненими рослинами та тими, що перебувають у стані стресу, - у перше підживлення краще використовувати Еколайн Фосфітний (К-Аміно) у дозах 1,0–1,5 л/га або Грос Коренеріст - 1,5 л/га.
    
     

Останні новини