Допомога посівам озимих навесні 2021

Весна 2021, як і минулого року, не радує землеробів теплом, а тому значна частина посівів відстає у рості і розвитку, що неминуче спричинить зниження врожайності.

Рослини озимих зернових перед виходом в трубку та протягом усієї фази трубкування особливо чутливі до низьких температур. Похолодання негативно впливає на збереження закладених рослиною майбутніх продуктивних стебел та майбутнього колоса.

Для пом'якшення впливу мінусових температур при першій можливості бажано провести позакореневе підживлення, залежно від ситуації на конкретному полі, такими спеціальними добривами:

  • на посівах з нормальним розвитком - ЕКОЛАЙН Універсал Ріст (Аміно) 1,0 – 1,5 л/га або ГРОС Здоров'я 1,0 – 1,2 л/га;
  • на пізніх посівах, де спостерігається затримка росту рослин, - ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) 1,0 - 1,5 л/га;
  • якщо до холодового стресу додається післядія гербіцидів, внесених під попередник, - ЕКОЛАЙН Фосфітний (К-Аміно) 1,0 – 1,5 л/га.

Якщо технологія господарства передбачає підживлення розчином карбаміду, може бути використане інше спеціальне добриво з вмістом амінокислот - ГРОС Аміно-Mg 1,0 – 1,5 л/га. Минулого року у виробничих умовах Запорізької області позакореневе підживлення цим добривом забезпечило кращий розвиток рослин, збереження елементів продуктивності і, в результаті, підвищення врожайності на 1,0 т/га порівняно з контрольним варіантом, на якому підживлення не проводилось.

E:\panets\РОЗСИЛКИ\Wheat-in-snow.jpg

Останні новини