Догляд за посівами озимого ріпаку у вересні 2022 року

Догляд за посівами озимого ріпаку у вересні 2022 року

Озимий ріпак – прибуткова культура, а тому, не зважаючи на певні труднощі у вирощуванні, не втрачає позицій у землеробстві нашої країни. Осінь – особливо відповідальний період, оскільки рослини готуються дозакладання елементів продуктивності майбутнього врожаю та до успішної перезимівлі. На шляху до вирішення цих завдань є кілька основних проблем: захист рослин від пошкодження шкідниками і хворобами, забезпечення бором та регуляція росту.

Спостереження за посівами ріпаку на початку вересня показали, що у цей час існує реальна небезпека пошкодження сходів шкідниками. Серед найбільш небезпечних – лускокрилі (підгризаючі совки, капустяна міль, білан капустяний, ріпаковий пильщик), а також твердокрилі (хрестоцвіті блішки, клопи та прихованохоботник, який заселяє посіви з осені, а шкоду приносить уже навесні).

Інсектицидний захист рослин озимого ріпаку, на нашу думку, слід поєднати з позакореневим підживленням добривами «ЕКООРГАНІК». Для першого підживлення доцільно застосувати ЕКОЛАЙН Бор (Органічний) у дозі 0,5 – 1,0 л/га для забезпечення бором.

Зважаючи на різку зміну погоди та зниження температури, для покращення живлення фосфором обов’язковим заходом має бути підживлення посівів добривом ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) 1,0 л/га. Такий агрозахід дозволить нормалізувати pH бакового розчину в межах 6,0 – 6,5, покращить ріст кореневої системи та забезпечить фунгіостатичну дію для молодих рослин ріпаку.

Останні новини