Друге позакореневе підживлення соняшників – основа високого врожаю.

druge-pozakoreneve-pidzhivlennya-sonyashnikiv-osnova-visokogo-vrozhayu
druge-pozakoreneve-pidzhivlennya-sonyashnikiv-osnova-visokogo-vrozhayu

Збалансоване мінеральне живлення у поєднанні з інтегрованим захистом рослин здатні забезпечити більш повне використання генетичного потенціалу вирощуваних гібридів, а отже отримання вищого врожаю доброї якості. Період від формування 6 – 8 пар листків надзвичайно важливий в онтогенезі культури. У цей час повним ходом іде формування головного елемента продуктивності культури – корзинки і нестача ключових елементів мінерального живлення та стресів різної природи негативно позначається на майбутньому врожаї. Наша компанія виробник добрив для позакореневого живлення представляє на ринку досить широку лінійку високоякісних добрив, ефективність яких багаторазово доведена. Серед них особливої популярності набули композиції з вмістом L-α-амінокислот за допомогою яких рослини швидше долають стреси і формують вищий врожай.

Соняшник належить до борофільних культур. Нестача бору в період росту вегетативної маси, формування провідних пучків та квіток негативно впливає на урожайність. Зважаючи на те, що бор малорухомий в рослині, необхідну дозу бажано внести частинами за два – три прийоми. 

Для фази 6 – 8 пар листків найкраще підходить композиція Еколайн Бор Преміум. Цей продукт крім 140 г/л органічного бору, містить 10 грамів/л L-α-амінокислот, які забезпечують швидке подолання стресових факторів. Норма використання для одного внесення - 0,5 – 1,0 л/га.

 Важлива роль у мінеральному живленні цієї культури належить фосфору та калію, що сприяє формуванню здорової рослини. На грунтах з низьким вмістом та низькою доступністю цинку для кореневих систем достатньо ефективним є підживлення цинком. З весни цього року компанія випускає нову композицію Грос Аміно Цинк з вмістом 80 г/л цинку та 60 г/л L-α-амінокислот. Рекомендована доза для підживлення соняшнику у фазу 6 – 8 пар листків 1,0 л/га. Можна вносити як окремо, так і з додаванням 1,0 л/га Еколайн Фосфітний К. Як показують результати функціональної діагностики, рослини потребують додаткового підживлення макро та мікроелементами, які малодоступні рослинам за умов недостатнього забезпечення вологою. Великий вплив на активний розвиток молодих рослини соняшнику мають стресові фактори. Нестача вологи з одного боку, та фітотоксичний вплив ґрунтових та страхових гербіцидів, з іншого боку, можуть спричинити суттєві втрати як у врожайності, так і в якості зерна. Навіть на посівах гібридів, стійких до тієї чи іншої гербіцидної групи, у перші дні після їх внесення спостерігаються прояви стресу на рослинах. А кожен такий стрес зменшує потенційний урожай на 5-15% ! Тому рослинам необхідна допомога у швидкому подоланні стресових факторів. Оптимальним у цей період є застосування спеціальних добрив для позакореневого живлення – антистресантів, з вмістом вільних L-α-амінокислот.
 

Ми пропонуємо використовувати на таких посівах мікродобрива Еколайн Фосфітний К- Аміно у дозі 1,5 – 2,0 л/га. Добриво містить у своєму складі 70 г/л L-α-амінокислот, які швидко засвоюються рослинами та виводять їх зі стану стресу. Випробування однієї з схем підживлення соняшників компанією Піонер Насіння Україна у 2017 році в Тернопільській області (табл.) показало, що позакореневе підживлення сприяло формуванню вищих показників елементів продуктивності, отримання відчутного приросту врожаю з високим рівнем окупності.

Соняшник (PR64F50)

Фаза розвитку,

(ВВСН),дата

Контроль

Варіант 1

3-4 пари листків

(ВВСН 16-18)

16.06

без добрив для позакореневого підживлення

Еколайн Фосфітний К 2,0 л/га

+

Еколайн Бор Преміум 1,0 л/га

6-8 пар листків

(ВВСН 22-26)

26.06

Еколайн Фосфітний К-Zn 2,0 л/га

+

Еколайн Бор Преміум 1,0 л/га

Результати обліку (з однієї типової рослини) – 26 серпня

Вага коренів, г

179

219

Вага листків, г

265

307

Висота рослин, см

208

220

Діаметр кошика, см

19

22

Збір врожаю – 19 жовтня

Урожайність, ц/га

30,5

33,3

Приріст, ц/га

+2,8

Приріст, %

9,2

Останні новини