Нут – шляхи підвищення урожайності.

nut-shlyahi-pidvischennya-urozhainosti
nut-shlyahi-pidvischennya-urozhainosti

Підвищення попиту на зерно цієї культури на світовому ринку стимулює інтерес до вирощування нуту і у вітчизняних сільгоспвиробників, яких не зупиняє досить висока ціна на насіння та не до кінця відпрацьована технологія вирощування, зокрема в сегменті мінерального живлення. Компанія «Екоорганік» пропонує наступну схему позакореневого підживлення нуту.

  • Обробка насіння перед висівом Грос Коренеріст 1 – 2 л/т насіння.
  • Позакореневе підживлення до початку фази бутонізації Еколайн Молібден Комплексний 1 л/га (8 – 15) справжніх листків.
  • Позакореневе підживлення у фазу бутонізації Еколайн Бор Преміум 1 л/га + Грос Квіцеліум 1,5 л/га.
  • Позакореневе підживлення у фазу формування бобів Еколайн Бобовий Хелати 2,0 л/га.

Навесні цього року нами закладено ряд дослідів з системою позакореневих підживлень нуту добривами від компанії Екоорганік з метою встановити кількісні параметри впливу на рослини пропонованих підживлень. У дрібно ділянковому досліді в Таращанському районі Київської області вирощуємо нут сорт Оріон. Передпосівну обробку насіння і посів провели 25 квітня 2018 року. Перший етап – передпосівна обробка насіння спеціальним добривом Грос Коренеріст у двох дозах 1 л/т і 2 л/т насіння і контроль – без обробки насіння Грос Коренеріст. Станом на 22 травня 2018 року сходи вже візуально відрізнялись (фото 1.)

Фото 1. Розвиток рослин нуту сорт Оріон 22 травня 2018 року.

C:\Users\topolniy_s\Desktop\IMG_6466.JPG

Найбільш розвинуті рослини, як надземна частина, так і корені у варіантах з обробкою насіння перед посівом спеціальним добривом Грос Коренеріст. Цифровий матеріал вимірювання окремих показників по варіантах досліду наведений у таблиці. Оскільки культура вирощується на цьому полі вперше і не було проведено обробки інокулянтами колоній бульбочкових бактерій на коренях ще не виявлено.

Нут. Середнє значення  параметрів по 3-х типових рослинах станом  на 22.05.2018 р.

Варіант

Висота рослин, см

К-сть листків, шт/рослину

Вага рослин, грамів

Довжина коренів, см

Товщина стебла біля коренів, мм

Контроль

16

12

24

11,5

3

Варіант 1

Грос Коренеріст 1 л/т насіння

19

13

26

13

5

Варіант 2

Грос Коренеріст 2 л/т насіння

21

12

30

16

6

 

У цій фазі розвитку рослини мають малу масу, а тому для точності зважування брали по 3 рослини з середнього зразка. Як видно з результатів першого обліку вплив обробки насіння добривом Грос Коренеріст проявлявся на збільшенні висоти рослин порівняно з контролем, а відповідно і ваги самих рослин. Найвищі показники, + 5 см висота, і + 6 г отримали у варіанті з обробкою насіння 2л/га. Рослини з варіантів висіяних обробленим добривом Грос Коренеріст насінням на першому етапі відзначаються більш потужним стеблом з вищою порівняно з контролем товщиною стебла у прикореневій частині. Проявляється тенденція до більш інтенсивного утворення бічних пагонів. 22 травня провели позакореневе підживлення спеціальним добривом Еколайн Молібден

Останні новини