Перше позакореневе підживлення кукурудзи

pershe-pozakoreneve-pidzhivlennya-kukurudzi
pershe-pozakoreneve-pidzhivlennya-kukurudzi

Кукурудза – одна з найпродуктивніших культур у сучасному сільськогосподарському виробництві. Біологічні особливості культури забезпечують ефективне засвоєння елементів мінерального живлення з грунту та вуглецю з атмосфери, однак на ранніх фазах розвитку рослини кукурудзи піддаються впливу погодних та агротехнічних факторів, які можуть істотно впливати на ріст та розвиток. З точки зору формування основних елементів продуктивності рослин кукурудзи є фаза 4 – 6 листків яка припадає на початок – середину  травня.
Погодні умови цьогорічної весни досить специфічні, що впливає на ріст і розвиток сільськогосподарських культур, в тому числі і кукурудзи. В частині областей ще є запаси вологи від танення снігів, а окремі області вже відчувають гостру нестачу вологи. Рослини, що почали сходити зупинились у рості, що не сприятиме формуванню високого врожаю.
На жаль на найближчу декаду синоптики не прогнозують зниження температур та опадів, а тому вологозабезпечення рослин буде залежати від потужності кореневої системи, яка в рослин кукурудзи формується у цю фазу. На окремих полях можливі прояви  візуальних ознак дефіциту елементів мінерального живлення, зокрема азоту, калію, цинку і фосфору.

кукурудза на полі 2-4 листки

Для виведення рослин зі стану стресу та забезпечення активізації росту пропонуємо у цей період провести позакореневе підживлення добривами виробництва компанії “ЕКООРГАНІК”. Залежно від ситуації, на кожному конкретному полі рекомендуємо використати: ГРОС Коренеріст – спеціальне добриво з фосфором у формі фосфіту, амінокислотами та фітогормонами  у дозі 1,0 – 1,5 л/га, ЕКОЛАЙН Універсал Ріст (Аміно) у дозі 1,0 – 2,0 л/га - спеціальне добриво антистресант з високим вмістом амінокислот та збалансованим складом макро- і мікроелементів для виводу рослин з стресового стану та посилення ростових процесів. ЕКОЛАЙН Фосфітний (К-Аміно) у дозі 1,5 – 2,0 л/га  – спеціальна композиція для подолання стресу рослин та посилення росту кореневої системи. ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) у дозі 1,5 – 2,0 л/га + ЕКОЛАЙН Цинк (Хелат) у дозі 0,5 – 1,5 л/га для усунення дефіциту фосфору, калію та цинку, посилення росту кореневої системи.
Застосування позакореневих підживлень кукурудзи у польових умовах з різним рівнем ресурсного забезпечення та вологою  фіксували кращий розвиток рослин за рахунок чого отримали прирости врожаю зерна в межах від 4,2 ц/га до 11,7 ц/га і навіть 16,9 ц/га, а відповідно і чистий прибуток 33,2 дол/га, 133,3 дол/га та 218,5 дол/га.

 

Останні новини