Перше позакореневе підживлення кукурудзи 4–6 листків

Кукурудза, одна з найпродуктивніших культур у землеробстві нашої країни, для формування високого врожаю потребує збалансованого живлення протягом усієї вегетації, але одним з найбільш критичних періодів є фаза 4–6 листків. У цей час рослини найбільше потребують достатнього забезпечення цинком.

Роль цинку у живленні кукурудзи багатопланова, але надважливим на ранніх етапах розвитку є:

- стимулювання синтезу гормонів росту - ауксинів;

- вивільнення запасних поживних речовин з насінини;

- вплив на формування елементів продуктивності качана.

Для запобігання чи усунення дефіциту цинку в фазу 4-6 листків рекомендуємо провести позакореневе підживлення кукурудзи мікродобривом ЕКОЛАЙН Цинк (Хелат) у дозі 1,0 л/га (можна вносити одночасно із страховими гербіцидами).

У випадку, коли одночасно помітний дефіцит фосфору та цинку, для позакореневого підживлення доцільно використати добриво ЕКОЛАЙН Фосфітний (К-Zn) у дозі 1,5–2,0 л/га. Ця спеціальна композиція, що містить фосфор у формі фосфіту, розроблена для усунення дефіциту фосфору, калію та цинку і посилення росту кореневої системи.

У разі яскраво вираженого прояву дефіциту фосфору, зокрема в період похолодань, і при слабкому розвитку кореневої системи, рекомендуємо використовувати комбінацію добрив для позакореневого живлення ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) 1,0–1,5 л/га та ЕКОЛАЙН Цинк (Хелат) 0,5–1,0 л/га. Такий підхід не тільки допоможе рослині подолати фосфорне та цинкове голодування та активізувати розвиток вторинної кореневої системи, але й суттєво зміцнить імунітет рослин кукурудзи та їх стійкість до збудників інфекцій грибкової природи. При цьому слід зауважити, що, за результатами незалежних досліджень, фосфіти у рекомендованих дозах не призводили до пригнічення життєдіяльності, а, навпаки, сприяли кращому розвитку в ґрунті агрономічно цінних груп мікроорганізмів.

                                                                     Прояв дефіциту цинку на кукурудзі

                                                                  Прояв дефіциту калію на кукурудзі

Вигляд рослин кукурудзи через 2 тижні після першого позакореневого підживлення (у фазу 4-6 листків). К – контроль (схема господарства), 1 - ЕКОЛАЙН Фосфітний (К-Аміно) 1,5 л/га + ЕКОЛАЙН Цинк (Хелат) 1 л/га (ТОВ" Агротрейд", Чернігівська обл., 2019 р.)

 

 

Останні новини