Перше позакореневе підживлення кукурудзи для фази 4-6 листків

pershe-pozakoreneve-pidzhivlennya-kukurudzi-dlya-fazi-4-6-listkiv
pershe-pozakoreneve-pidzhivlennya-kukurudzi-dlya-fazi-4-6-listkiv

Фаза 4 – 6 листків, яка припадає на початок – середину травня, з точки зору формування основних елементів продуктивності кукурудзяної рослини є однією з найважливіших.
     Серед усіх необхідних елементів мінерального живлення чи не найкритичнішим є цинк. Роль цього елементу в рослині багатогранна і його навіть тимчасову нестачу не можуть замінити інші елементи.
У чому ж унікальність цинку саме для кукурудзи в цей період? На нашу думку слід зважати на три основні функції, які виконує цей мікроелемент в рослині.

   Перша з них – участь у синтезі ауксинів, які забезпечують активний ріст вегетативної маси. У польових випробуваннях після підживлення рослин цинком спостерігали більшу висоту формування першого міжвузля та загалом всієї рослини.

Друга функція - більш активне використання запасів поживних речовин насінини, що добре ілюструє фото 1.

     Насінина містить значну кількість запасних поживних речовин, для прискорення вивільнення яких потрібен цинк, що активує специфічну групу ферментів.

Третя функція цинку - вплив на формування качана в зародковому стані. Не дивлячись на те, що часто вміст цинку в ґрунті є достатнім для розвитку культури (наприклад, на підставі аналізу ґрунту), багато факторів знижують його фактичну доступність для рослин у їх критичні фази розвитку - такі як низька вологість ґрунту, занадто низькі або високі температури, карбонати, недостатній розвиток кореневої системи тощо.
    Цієї весни посіви кукурудзи після сходів призупинились у рості через зниження температури. За таких умов у багатьох регіонах ймовірні прояви дефіциту цинку та стресу, що може негативно вплинути на формуванню врожаю. Крім того, на окремих полях можливі прояви візуальних ознак дефіциту інших елементів мінерального живлення, зокрема азоту, калію, цинку і фосфору. Для виведення рослин зі стану стресу, усунення дефіциту тих чи інших елементів та забезпечення активізації росту пропонуємо у цей період провести позакореневе підживлення добривами виробництва ТОВ «Екоорганік».

Залежно від ситуації на кожному конкретному полі рекомендуємо використати:

- Еколайн Цинк (Хелат) у дозі 0,5 – 1,0 л/га – за дефіциту цинку, як мінімально необхідний елемент технології;

- Еколайн Фосфітний (К-Zn) - 1,5 – 2,0 л/га – за дефіциту цинку та фосфору;

- Еколайн Фосфітний (К) - 1,5 – 2,0 л/га - для усунення дефіциту фосфору, калію, посилення росту кореневої системи;

- Еколайн Фосфітний (К-Аміно) - 1,5 – 2,0 л/га - спеціальна композиція для подолання стресу рослин та посилення росту кореневої системи;

- Еколайн Універсал Ріст (Аміно) - 1,0 – 2,0 л/га - спеціальне добриво-антистресант з високим вмістом амінокислот та збалансованим складом макро- і мікроелементів - для виводу рослин зі стресового стану та посилення ростових процесів;

- Грос Коренеріст –- 1,0 – 1,5 л/га - спеціальне добриво з фосфором у формі фосфіту, амінокислотами та фітогормонами – рекомендується у разі відставання рослин у рості.

 

Останні новини