Перше позакореневе підживлення кукурудзи в сезоні 2021

Одним з найбільш критичних періодів у живленні кукурудзи є фаза 4–6 листків. У цей час рослини найбільше потребують достатнього забезпечення цинком. Крім того, у сезоні 2021 року необхідно звернути увагу на стан живлення фосфором, який через недостатню кількість тепла засвоюється повільніше, особливо на карбонатних ґрунтах.

Роль цинку у живленні кукурудзи багатопланова, але надважливим на ранніх етапах розвитку є:

- стимулювання синтезу гормонів росту - ауксинів;

- вивільнення запасних поживних речовин з насінини;

- вплив на формування елементів продуктивності качана.

Для запобігання чи усунення дефіциту цинку в фазу 4-6 листків рекомендуємо провести позакореневе підживлення кукурудзи мікродобривом ЕКОЛАЙН Цинк (Хелат) у дозі 1,0 л/га (можна вносити одночасно із страховими гербіцидами).

У випадку, коли одночасно помітний дефіцит фосфору та цинку, для позакореневого підживлення доцільно використати добриво ЕКОЛАЙН Фосфітний (К-Zn) у дозі 1,5–2,0 л/га. Ця спеціальна композиція, що містить фосфор у формі фосфіту, розроблена для усунення дефіциту фосфору, калію та цинку та посилення росту кореневої системи.

У разі яскраво вираженого прояву дефіциту фосфору, зокрема в період похолодань, і при слабкому розвитку кореневої системи, рекомендуємо використовувати комбінацію добрив для позакореневого живлення ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) 1,0–1,5 л/га та ЕКОЛАЙН Цинк (Хелат) 1,0 л/га. Такий підхід не тільки допоможе рослині подолати фосфорне та цинкове голодування та активізувати розвиток вторинної кореневої системи, але й суттєво зміцнить імунітет рослин кукурудзи та їх стійкість до збудників інфекцій грибкової природи. При цьому слід зауважити, що, за результатами незалежних досліджень, фосфіти у рекомендованих дозах не призводили до пригнічення життєдіяльності, а, навпаки, сприяли кращому розвитку в ґрунті агрономічно цінних груп мікроорганізмів.

На площах, пошкоджених градом, слід дочекатись відновлення вегетації рослин, у яких точка росту збереглася, і провести позакореневе підживлення баковою сумішшю ГРОС Здоров’я 1,0 л/га + ЕКОЛАЙН Цинк (Хелат) 1,0 л/га.

 

E:\panets\PHOTO VIDEO\саша чернігівщина 25.04.19\IMG_20190619_101405.jpg

Прояв дефіциту цинку

E:\panets\РОЗСИЛКИ\1622703742062.jpg

Прояв дефіциту фосфоруна карбонатних ґрунтах

 

Останні новини