Перше позакореневе підживлення кукурудзи в сезоні 2022

Кукурудза здатна формувати великий урожай зерна та побічної продукції, заробка якої в ґрунт дозволяє покращити баланс органічної речовини - одного з найважливіших показників його родючості.

Продуктивність культури значною мірою залежить від рівня живлення критично важливими елементами у фазу 4-6 листків, коли необхідно забезпечити активний ріст вегетативної маси рослин та початок генеративної фази. Холодна затяжна весна 2022 р. з нестачею вологи в переважній більшості регіонів призвела до загострення проявів дефіциту фосфору та цинку - особливо важливих елементів живлення в цей період.

Роль цинку у живленні кукурудзи багатопланова, але надважливим на ранніх етапах розвитку є:

- стимулювання синтезу гормонів росту - ауксинів;

- вивільнення запасних поживних речовин з насінини;

- вплив на формування елементів продуктивності качана.

Для запобігання чи усунення дефіциту цинку в фазу 4-6 листків рекомендуємо провести позакореневе підживлення кукурудзи мікродобривом ЕКОЛАЙН Цинк (Хелат) у дозі 1,0 л/га (можна вносити одночасно із страховими гербіцидами).

У випадку, коли одночасно помітний дефіцит фосфору та цинку, для позакореневого підживлення доцільно використати добриво ЕКОЛАЙН Фосфітний (К-Zn) у дозі 1,5–2,0 л/га. Ця спеціальна композиція, що містить фосфор у формі фосфіту, розроблена для усунення дефіциту фосфору, калію та цинку та посилення росту кореневої системи.

У разі яскраво вираженого прояву дефіциту фосфору, зокрема в період похолодань, і при слабкому розвитку кореневої системи, рекомендуємо використовувати комбінацію добрив для позакореневого живлення ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) 1,0–1,5 л/га та ЕКОЛАЙН Цинк (Хелат) 1,0 л/га. Такий підхід не тільки допоможе рослині подолати фосфорне та цинкове голодування та активізувати розвиток вторинної кореневої системи, але й суттєво зміцнить імунітет рослин кукурудзи та їх стійкість до збудників інфекцій грибкової природи. При цьому слід зауважити, що, за результатами незалежних досліджень, фосфіти у рекомендованих дозах не призводили до пригнічення життєдіяльності, а, навпаки, сприяли кращому розвитку в ґрунті агрономічно цінних груп мікроорганізмів.

 

 

Останні новини