Перше внесення добрив на озимий ріпак після відновлення вегетації навесні 2019 року

pershe-vnesennya-dobriv-na-ozimii-ripak-pislya-vidnovlennya-vegetatsi-navesni-2019-roku
pershe-vnesennya-dobriv-na-ozimii-ripak-pislya-vidnovlennya-vegetatsi-navesni-2019-roku

Перше внесення добрив на озимий ріпак після відновлення вегетації навесні 2019 року

Озимий ріпак - високорентабельна олійна культура, посівні площі якої у 2018 році перевищили 1 млн га. Для сільгоспвиробників надзвичайно важливим є отримання хорошого врожаю насіння з високими якісними показниками, що є можливим лише за умови забезпеченням посівів ріпаку необхідними макро- та мікроелементами.

Впродовж вегетації рослини озимого ріпаку мають ряд критичних періодів розвитку, проходження яких зумовлює закладання рівня майбутнього врожаю. Одним з таких є період від відновлення весняної вегетації до початку цвітіння.

У цей період рослини потребують посиленого живлення основними макро та мікроелементами.

Озимий ріпак в осінньо-зимовий період 2018-2019 року перебував під впливом кількох негативних чинників: посуха при посіві, затяжна і надмірно тепла осінь, різке похолодання взимку. У фазу відновлення весняної вегетації слід створити такі умови для культури, щоб нівелювати негативний вплив таких чинників та зберегти потенційний урожай. ТОВ «Екоорганік» рекомендує застосовувати в перше підживлення ріпаку ряд спеціальних добрив, які характеризуються імуностимулюючою та антистресовою дією на рослини, - це Еколайн Фосфітний (К), Еколайн Фосфітний (К-Аміно), Еколайн Бор (Преміум), Еколайн Магній (Хелати).

Позакореневі підживлення цими композиціями, як на випробувальних ділянках, так і на товарних посівах в усіх природно-кліматичних зонах нашої країни, забезпечили усунення прояву дефіциту окремих елементів мінерального живлення та потужний старт рослин після відновлення вегетації.

Еколайн Фосфітний (К) забезпечує рослини фосфором у формі фосфіту, який, навіть за понижених температур, доступний для засвоєння та сприяє збалансованому живленню азотом та калієм. Фосфор посилює ріст кореневої системи, стимулює вироблення в рослинах фітоалексинів (підвищується імунітет). Фосфіт негативно діє на розвиток грибкових захворювань, оскільки має деяку фунгіцидну дію і може стримувати незначне інфікування патогенами. Калій, що міститься у мікродобриві, забезпечує проходження обмінних процесів, тим самим сприяє підтриманню тургору рослин.

Надзвичайно важливим в обміні речовин у рослині є магній. Він сприяє росту кореневої системи та транспортуванню поживних речовин до органів рослин. Магній є незамінним у процесі фотосинтезу, активації більшості ферментів та перетворенні енергії. Мікродобриво Еколайн Магній (Хелати) містить магній у формі хелата та хелатовані форми мікроелементів металів, які активують роботу хлорофілу.

Ріпак - борофільна культура. Бор є необхідним елементом для її розвитку впродовж всього періоду вегетації. На ранніх фазах – сприяє зміцненню кореневої системи та підтримує здоров'я провідних пучків. Застосування спеціального добрива Еколайн Бор (Преміум) покращує умови живлення бором та, за рахунок амінокислот, що містяться у ньому, допомагає рослинам подолати стресовий стан.

Таким чином, для збереження потенціалу урожаю озимого ріпаку, з урахуванням умов, що склалися, рекомендуємо перше позакореневе підживлення провести, виходячи з фактичного стану рослин на конкретному полі:

  • На слабко розвинених,  сильно пригнічених посівах у перше позакореневе підживлення внести Еколайн Бор (Преміум) 1,0 л/га + Еколайн Фосфітний (К) 1,0 л/га
  • За дефіциту магнію - Еколайн Фосфітний (К) 1,0 л/га + Еколайн Магній (Хелати) 1,0 л/га.
  • На нормально розвинених посівах - Еколайн Фосфітний (К) 1,0 л/га.

Останні новини