ПІДЖИВЛЕННЯ ДЕКОРАТИВНИХ РОСЛИН (КВІТУЧІ КУЩІ)

Різноманіття садових декоративних рослин просто дивує. Хвойні і листяні кущі, дерева - квітучі і вічнозелені, низькорослі, ґрунтопокривні, ліани та багато іншого… Усе це прикрашає сади і парки із скверами. Але для того, щоб такі насадження були здоровими, життєздатними та естетично привабливими, ми маємо докласти певних зусиль, зокрема якнайповніше забезпечити їх елементами живлення.

То ж коли і чим починати підживлювати квітучі кущі?

Аби отримати рясне і довготривале цвітіння, необхідно правильно підійти до живлення протягом усього вегетаційного періоду. Важливо пам’ятати, що під час цвітіння та закладання бруньок рослини активно використовують поживні речовини із ґрунту, а це значить, що варто докласти додаткових зусиль, аби забезпечити рослину всіма необхідними елементами.

Власне кажучи, основа здоров'я квітучих чагарників закладається вже при посадці. Підготувавши місце посадки, у нього можна додати перепрілого гною, перегною або компосту, а також 100 - 120 грам нітроамофоски у кожну лунку. Цією сумішшю і засипають саджанець при посадці. Кореневу систему саджанців варто обробити стимулюючими продуктами, як, наприклад, ГРОС Коренеріст (оптимально – замочити корені перед висадкою у 0,03% розчині протягом 6 – 8 годин). Дія таких продуктів спрямована на зменшення стресу у рослини від пересадки, стимулювання росту кореневої системи та її живлення. Крім того, ГРОС Коренеріст має фунгіостатичний ефект, що стримуватиме розвиток патогенної мікрофлори, а це дуже важливо для ослабленої рослини.

Протягом початкового періоду росту уся енергія саджанця витрачається на утворення потужної, добре розвиненої кореневої системи і на утворення нових пагонів. Після того, як рослина «освоїлася» на постійному місці росту, варто зробити ще декілька підживлень – або з поливом, або шляхом обприскування. Мета - забезпечити активний ріст та розвиток як вегетативної маси, так і кореневої системи. Це можна зробити шляхом внесення азотно-фосфорних добрив (причому найзручніше використовувати рідкі добрива). Для цього рекомендуємо спеціальне рідке добриво ГРОС Фосфіто-NP у нормі 2 л/200 л води (1% розчин), внесення якого дозволить не тільки забезпечити рослини елементами живлення (азотом і фосфором у формі фосфіту), а й додатково захистити від хвороб. Такі підживлення потрібні кущам до середини липня. Роблять їх 1 раз на місяць. Для квітучих кущів варто додати ЕКОЛАЙН Бор (Опті) 1 л/200 л води (0,5% розчин) для продовження часу та збільшення інтенсивності цвітіння і додаткового живлення рослин мікроелементами.

Починаючи з середини липня, схему живлення істотно змінюють. До цього часу ріст пагонів уже повинен припинитися, інакше до зими вони не встигнуть повністю визріти і будуть пошкоджені морозами. Усі азотні добрива слід повністю виключити з «раціону» кущів. А ось фосфорні та калійні підживлення продовжують ще 3 місяці. Вони покращують деревину і сприяють закладанню бруньок цвітіння наступного року. У цей період рекомендуємо вносити ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) 1,5 л/200 л води (0,75% розчин) та ЕКОЛАЙН Бор (Опті) 1 л/200 л води (0,5% розчин). Використання цих продуктів допоможе рослинам накопичити достатню кількість цукрів та пластичних речовин, підготуватися до перезимівлі.

E:\panets\PHOTO VIDEO\forsythia2.jpg

Останні новини