Підживлення озимого ріпаку на початку фази стеблування

pidzhivlennya-ozimogo-ripaku-na-pochatku-fazi-stebluvannya
pidzhivlennya-ozimogo-ripaku-na-pochatku-fazi-stebluvannya

Озимий ріпак навесні, з настанням тепла активно формує вегетативну масу рослин, а разом з тим і генеративні органи, відповідальні за формування майбутнього врожаю насіння з високими якісними показниками.

Однією з критичних фаз є початок стеблування. У цей період рослини потребують посиленого живлення основними макро- та мікроелементами. Якщо основними макроелементами - азотом, фосфором та калієм – рослини, як правило, забезпечені, бо завдяки внесеним добривам та достатньому прогріванню ґрунту всі ці елементи доступні для кореневої системи рослин, то з магнієм, сіркою та бором у багатьох випадках складається критична ситуація, часто без візуальних ознак нестачі того чи іншого елемента живлення. Таку нестачу можна встановити лише за результатами функціональної діагностики. Для усунення виявленої потреби рослин у елементах мінерального живлення ТОВ «Екоорганік» рекомендує застосовувати в системах підживлення ріпаку ряд спеціальних добрив: Еколайн Магній (Хелати), Еколайн Бор (Преміум) та Еколайн Бор (Органічний). У випадку прояву ознак стресів на рослинах рекомендуємо провести позакореневе підживлення антистресантами Еколайн Фосфітний (К-Аміно), або Еколайн Унівесал Ріст (Аміно), які характеризуються імуностимулюючою та антистресовою дією на рослини.

Позакореневі підживлення цими композиціями, як на випробувальних ділянках, так і на товарних посівах в усіх природно-кліматичних зонах нашої країни, забезпечили високу ефективність, що супроводжувалась усуненням прояву дефіциту окремих елементів мінерального живлення та потужний ріст рослин .

Еколайн Фосфітний (К-Аміно) забезпечує рослини фосфором у формі фосфіту та сприяє збалансованому живленню азотом та калієм. Фосфор посилює ріст кореневої системи, стимулює вироблення в рослинах фітоалексинів (підвищується імунітет). Фосфіт має слабку фунгіцидну дію, завдяки чому може стримувати інфікування патогенами та розвиток грибкових захворювань. Калій, що міститься у мікродобриві, сприяє підтриманню тургору рослин, чим забезпечує проходження обмінних процесів. L-α амінокислоти покращують енергетичний баланс рослин та сприяють швидшому подоланню стресу.

Надзвичайно важливим в обміні речовин у рослині є магній. Він сприяє росту кореневої системи та транспортуванню поживних речовин до органів рослин. Магній є незамінним у процесі фотосинтезу, активації більшості ферментів та перетворенні енергії. Мікродобриво Еколайн Магній (Хелати) містить магній у формі хелату та хелатовані форми мікроелементів металів, які активують роботу хлорофілу.

За дефіциту бору, що проявляється на молодих частинах рослин (листя дрібне, деформоване, гофроване та ламке, із хлорозною плямистістю та забарвленням країв у фіолетовий колір) рекомендуємо застосувати спеціальне добриво Еколайн Бор (Преміум), яке не лише усуває нестачу бору, але й знімає ознаки стресу за рахунок L-α амінокислот, що містяться в ньому.

Таким чином, для збереження потенціалу урожаю озимого ріпаку, з урахуванням умов, що склалися, рекомендуємо провести позакореневе підживлення, виходячи з фактичного стану рослин на конкретному полі:

  1. На слабко розвинених, сильно пригнічених посівах внести Еколайн Бор (Органічний) 1,0 л/га + Еколайн Фосфітний (К-Аміно) 1,0 л/га
  2. За дефіциту магнію - Еколайн Фосфітний (К) 1,0 л/га + Еколайн Магній (Хелати) 1,0 л/га.
  3. На нормально розвинених посівах - Еколайн Бор (Преміум) 1,0 л/га.

Останні новини