Підживлення плодових і ягідних культур в кінці вегетації

Багаторічні насадження потребують особливо ретельного підходу до системи мінерального живлення макро- та мікроелементами впродовж усього вегетаційного періоду. Це обумовлено як специфікою виносу поживних речовин з ґрунту, так і фітосанітарними умовами, які формуються в садах.

Зміни клімату та, можливо, недотримання карантинних заходів призвело до істотного поширення та зростання шкодочинності окремих хвороб. У системі профілактичних заходів проти, зокрема, моніліозу садівники проводять удобрення хелатованими елементами живлення та фосфором у формі фосфіту. Такі позакореневі підживлення практикують у кінці сезону вегетації - після збору врожаю.

Чому це потрібно робити? - Плодові і ягідні культури починають формувати врожай наступного року в другій половині вегетаційного періоду, коли відбувається закладання плодових бруньок. Тому після збору врожаю проводять профілактичну обробку дерев та кущів проти хвороб та підживлюють ключовими елементами мінерального живлення, які потрібні як у поточному році, так і після весняного відновлення вегетації:

  • Найчастіше з цією метою застосовують препарати МІДІ, якщо вміст цього елементу в ґрунті не перевищує допустимих концентрацій.
  • При високому вмісті міді в ґрунті для профілактики хвороб краще застосовувати спеціальні добрива з ФОСФОРОМ У ФОРМІ ФОСФІТУ в підвищених дозах. Особливо популярні такі добрива в Європі - їх ефективність доведена на практиці як в умовах жаркого клімату Іспанії, Італії, так і в країнах з помірним кліматом (Німеччина, Польща, Прибалтійські країни).
  • Достатнє БОРНЕ ЖИВЛЕННЯ рослин восени забезпечує накопичення пластичних речовин (значний відсоток яких складають цукри), що покращує морозостійкість, стійкість до весняних заморозків та сприяє нормальному розвитку майбутньої квітки.

    Враховуючи зарубіжний досвід підживлення плодових і ягідних культур та результати застосування добрив в Україні, компанія «ЕКООРГАНІК» рекомендує для осіннього внесення такі бакові суміші:

    • за недостатнього вмісту міді: ЕКОЛАЙН Мідь (Хелат) 2,0 – 3,0 л/га + ЕКОЛАЙН Бор (Органічний) 1,0 л/га;
    • за достатнього вмісту міді: ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) 2,0 – 4,0 л/га + ЕКОЛАЙН Бор (Органічний) 1,0 л/га.

 

 

 

 

 

Останні новини