Підживлення посівів озимого ріпаку навесні 2018 року

pidzhivlennya-posiviv-ozimogo-ripaku-navesni-2018-roku
pidzhivlennya-posiviv-ozimogo-ripaku-navesni-2018-roku

Осінньо-зимовий період 2017 – 2018 років за температурним режимом та опадами в цілому був сприятливим для нормальної перезимівлі озимого ріпаку практично по всій території нашої країни. Це дає надію, що культура порадує виробничників щедрим врожаєм, звичайно за умов дотримання технології вирощування навесні.  Одним із важливих елементів весняного догляду за рослинами озимого ріпаку є позакореневі підживлення, за допомогою яких можна покращити умови мінерального живлення у критичні фази розвитку рослин. Поряд з потужним підживленням рослин азотом не треба забувати про фосфор, який забезпечує ріст кореневої системи та приймає участь у синтезі нуклеїнових кислот , магній що приймає участь у синтезі та функціонуванні хлорофілу, а також синтезі АТФ – носія енергії в рослинах, бор та марганець.

Позитивний вплив продуктів з амінокислотами та фітогормонами

Для рослин, які перебувають у стресі, викликаному несприятливими погодними умовами, позитивний вплив має застосування продуктів з амінокислотами та фітогормонами. Їх використання забезпечує інтенсивний ріст кореневої системи, активізує синтез нуклеїнових кислот та сприяє інтенсифікації фізіологічних процесів, підвищує стійкість рослин до несприятливих факторів зовнішнього середовища.

Нестача фосфору проявляється у вигляді фіолетового забарвлення листкових пластинок та черешків листка.  Нестача магнію на рослинах озимого ріпаку проявляється на старіших листках у вигляді пожовтіння, а іноді і почервоніння. Ознаки нестачі бору навесні проявляються не так  чітко як восени, але забезпечення рослин цим мікроелементом у період бутонізації - не менш важливе. Достатнє живлення рослин бором покращує засвоєння сполук кальцію з грунту. Нестача бору найчастіше проявляється на грунтах легкого гранулометричного складу, заболочених, кислих, провапнованих, особливо  у періоди сильної посухи.

Результати дослідів на полях у Рівненській та Тернопільській областях

У 2017 році на демополігонах у Рівненській та Тернопільській областях закладені досліди з озимим ріпаком. На демополігоні компанії Піонер Насіння Україна висіяли гібрид PR 46 W20 Pioneer®.

Обліки проведені нами на дослідних полях у Рівненській та Тернопільській областях (табл.) показали, що завдяки проведеним підживленням рослини ввійшли в зиму у більш розвиненому стані ніж у контрольних варіантах.

Показники Рівненська область Тернопільська область
Контроль Еколайн Бор (Пр еміум) 1,0л/га Еколайн Бор (Преміум)1,0 л/га + Еколайн Фосфітний-К 1,0 л/га Контроль Еколайн Бор (Преміум) 1,0 л/га Еколайн Бор (Преміум) 1.0 л/га Еколайн Фосфітний-К 1,0 л/га
Діаметр кореневої шийки, мм 9 10 11 6 9 14
Маса рослин з 1м2г 1814 1760 2628 840 2108 2254
Маса коренів з 1м2г 80 93 294 173 373 494

Наведений цифровий матеріал достатньо чітко ілюструють фото рослин з варіантів досліду.

Результати досліду. Варіант 1
Результати досліду. Варіант 2

Враховуючи наявність вологи та прогнозоване швидке наростання плюсових температур з кінця березня, існує висока ймовірність розвитку грибкових хвороб коренів та надземної частини рослин озимого ріпаку.

Таким чином, для збереження потенціалу урожаю озимого ріпаку з урахуванням погодних умов, що склалися, рекомендуємо перше позакореневе підживлення провести з виходячи з фактичного стану рослин на конкретному полі.

  1. На слабкорозвинених,  недостатньо удобрених з осені посівах, у перше позакореневе підживлення внести ГРОС Фосфіто-LNPK в дозі 1.5 – 2.0 л/га.
  2. На нормально розвинених посівах - ЕКОЛАЙН Фосфітний-К в дозі 1,0 – 1,5 л/га.

Можливе застосування і інших добрив виробництва компанії «ЕКООРГАНІК», якщо потреба рослин в підживленні окремими елементами встановлена діагностичними методами. Це зокрема: ЕКОЛАЙН Бор (Органічний), ЕКОЛАЙН Бор (Преміум), ЕКОЛАЙН Бор (Лайт), ЕКОЛАЙН Магній (Хелат), ЕКОЛАЙН Молібден (Комплексний), ЕКОЛАЙН Мідь (Хелат), ЕКОЛАЙН Марганець (Хелат), ЕКОЛАЙН Цинк (Хелат), ГРОС Коренеріст.

Останні новини