Підживлення рослин критично важливими елементами для подолання стресу

Погодні умови весни та початку літа цього року несприятливі для сільськогосподарських культур ні за температурою, ні за режимом зволоження. Як наслідок - загибель частини озимих на півдні від нестачі вологи та значне відставання рослин ярих культур у рості і розвитку по всій країні через низькі температури, а подекуди і через надмірну вологість ґрунту. У той же час, на ранніх етапах розвитку рослини вкрай потребують елементів мінерального живлення, а засвоїти їх з холодного ґрунту не можуть. Безумовно, це негативно позначиться на продуктивності кукурудзи, соняшнику, сої – культурах, які висіваються на мільйонах гектарів і значна частина врожаю яких експортується.

 

Чим можна допомогти рослинам у цій ситуації?

Для забезпечення рослин критично важливими елементами мінерального живлення та пом′якшення негативної дії стресів рекомендуємо використовувати спеціальні добрива компанії «ЕКООРГАНІК» із вмістом L-α-амінокислот*. Серед них як продукти, що уже випробувані та перевірені часом, так і новинки, які за 2 роки вже добре себе зарекомендували у виробничих умовах:

 • ЕКОЛАЙН Фосфітний (К-Аміно) 1,0 – 2,0 л/га – ефективний універсальний антистресант, що містить фосфор у формі фосфіту калію та амінокислоти;
 • ЕКОЛАЙН Універсал Ріст (Аміно) 1,0 – 1,5 л/га – композиція із збалансованим складом елементів живлення у формі хелатів та амінокислотами;
 • ЕКОЛАЙН Бор (Преміум) 1,0 – 1,5 л/га – високий вміст Бору + амінокислоти;
 • ГРОС Здоров′я 0,5 – 1,5 л/га – антистрес-композиція із вмістом амінокислот та фітогормонів;

  Новинки:

  • ГРОС Аміно-Mg 1,0 – 2,0 л/га – Магній + амінокислоти (для всіх культур);
  • ГРОС Аміно-Zn 0,5 – 1,0 л/га – Цинк + амінокислоти (для кукурудзи та соняшнику).

   *L-α-амінокислоти є найбільш корисними для рослини, оскільки синтезуються самою рослиною. У періоди інтенсивного росту або при впливі негативних факторів рослина накопичує значну кількість вільних (тобто не зв’язаних в пептиди та білки) амінокислот, які виконують роль захисного механізму. Значення накопичення полягає в тому, що в ці періоди рослина витрачає менше енергії на синтез білків. У разі, якщо вільні амінокислоти надходять у рослину ззовні, ми отримуємо подвійну дію: додатковий обсяг амінокислот дозволяє більш успішно долати фактори інтенсивного росту або стресових ситуацій, при цьому у рослині не припиняються основні процеси синтезу білків.

   Роль амінокислот у рослині:

   • Регулюють транспірацію та осмотичні процеси.
   • Беруть участь у більшості обмінних процесів.
   • Незамінні для якісного процесу запилення та зав’язування плодів.
   • За рахунок амінокислот азотний метаболізм проходить з мінімальними витратами енергії.
   • Посилюють рівень ендогенного захисту рослин.
   • Підвищують рівень стійкості до стресових ситуацій!

Прояви стресу на кукурудзі та соняшнику через низькі температури, погану доступність елементів живлення, фітотоксичну дію гербіцидів:

 

podolannya-stresu1

podolannya-stresu2

podolannya-stresu3

podolannya-stresu4

Останні новини