Підживлення рослин озимого ріпаку після пошкодження заморозками

Аномально тепла погода впродовж календарної зими сприяла тому, що практично всі посіви озимого ріпаку станом на початок березня перебували у доброму та задовільному стані. На частині площ рослини вже викинули квітконосне стебло. Під час заморозків ця найбільш уразлива частина ріпакової рослини і постраждала від низьких температур вночі, які супроводжувались сильними поривами вітру. Огляд посівів у областях на сході, півдні та в центрі нашої країни показує, що центральний квітконос пошкоджений і ймовірність його реанімувати незначна. Залишається сподіватись на розвиток квітконосних стебел другого порядку, які розміщені у прикореневій частині рослин, прикритій листками.

Що робити у цій ситуації? - спостерігати за розвитком рослин і бути готовими надати першу допомогу в той час, коли рослини зможуть її «сприйняти». Орієнтовно цей період настане 29 – 30 березня - після того як на кілька днів встановиться плюсова температура впродовж усієї доби.

Ми рекомендуємо провести позакореневе підживлення рослин спеціальними добривами «ЕКООРГАНІК» із вмістом амінокислот та інших біологічно активних речовин, зокрема ЕКОЛАЙН Фосфітний (К-Аміно) – 1,0-1,5 л/га або ЕКОЛАЙН Універсал Ріст (Аміно) - 1,0-1,5 л/га. Можливе поєднання цих добрив у баковій суміші з фунгіцидами на основі тебуконазолу (або подібних діючих речовин). Підживлення бором бажано провести пізніше - після оцінки стану відновлення рослин.

Останні новини