Підживлення соняшника у фазу 3 – 5 пар листків.

Соняшник є однією з прибуткових культур при вирощуванні якої не варто нехтувати позакореневими підживленнями.

Фаза 3 – 5 пар листків є ключовою коли рослини потребують як ефективного захисту від бур'янів, так і корекції умов мінерального живлення. Інколи ці операції можна виконати за допомогою бакової суміші ЗЗР та добрив, якщо виробник ЗЗР не заперечує поєднанння з добривами у баковій суміші. При неможливості поєднання підживлення із страховими гербіцидами, рекомендуємо проводити обприскування добривами через 5 - 7 днів після внесення гербіцидів.

 

  • Головні завдання першого позакореневого підживлення наступні:
  • Активація та пришвидшення росту рослин;
  • Забезпечення живлення бором;
  • Пригнічення збудників хвороб (фунгіостатичний ефект)

З урахуванням погодних умов поточного року, для забезпечення рослин соняшнику бором у фазу 3 – 5 пар листків, рекомендуємо використовувати ЕКОЛАЙН Бор (Преміум) у дозі 1,0 л/га. Внесення бору в поєднанні з L-α-амінокислотами сприяє кращому засвоєнню бору та пом’якшенню негативної дії стресових факторів різної природи.

Також доцільно додати до бакової суміші  ГРОС Фосфіто-NP 1,5-2,0 л/га для посилення вегетативного росту рослин та стримання розвитку хвороб.

 На карбонатних ґрунтах важкого гранулометричного складу та за дефіциту вологи на рослинах соняшнику можуть проявлятись ознаки нестачі цинку. У цьому випадку доцільно використовувати ЕКОЛАЙН Фосфітний (К-Zn) у нормі 1,5 - 2,0 л/га.

 За прояву дефіциту інших елементів живлення (марганець, залізо, молібден тощо), встановленого візуально або на основі результатів лабораторного аналізу, для позакореневого підживлення рослин соняшника можуть бути використані відповідні хелатні добрива компанії «ЕКООРГАНІК».

 

Останні новини