Підживлення соняшнику у фазу 3 – 5 пар листків

pidzhivlennya-sonyashniku-u-fazu-3-5-par-listkiv
pidzhivlennya-sonyashniku-u-fazu-3-5-par-listkiv

У розвитку соняшнику є кілька критичних фаз, однією з них є фаза 3 – 5 пар листків. На різних типах ґрунтів рослини можуть відчувати нестачу окремих елементів мінерального живлення. Особливо варто звертати увагу на живлення соняшника бором. Вміст бору в ґрунті в кількості 5,0 мг/1кг ґрунту є межею, за якою починають з'являтися перші симптоми нестачі бору, а при вмісті його нижче 3,0 мг ці симптоми можуть мати сильніший прояв.

Симптоми нестачі бору

Симптоми нестачі бору проявляються по-різному залежно від погодних умов та гібридів. Верхні листки швидко старіють, всихають, набувають темного кольору і стають ламкими. Бор відіграє важливу роль з моменту проростання насіння, і надалі, в процесі росту, з регулювання вуглеводного обміну, синтезу амінокислот та білків, хлорофілу, процесів запліднення на момент цвітіння. Бор також має важливе значення для розвитку кореневої системи соняшнику, він покращує відтік вуглеводів до кореневої системи та активує її ріст. Через відсутність реутилізації (можливість переміщення з старих тканин до нових), потреба в борі для соняшника залишається високою протягом всього періоду вегетації, особливо на момент цвітіння. Для забезпечення рослин соняшнику у фазу 3 – 5 пар листків рекомендуємо використовувати ЕКОЛАЙН Бор (Преміум) у дозі 1,0 л/га. 

Використання бору у поєднанні з L-α амінокислотами

  Використання бору у поєднанні з L-α амінокислотами сприяє кращому та швидшому засвоєння бору та пом’якшення негативної дії стресових факторів різної природи. На ґрунтах з низьким рівнем родючості, високого рівня поширення збудників хвороб у ґрунті для підсилення вегетативного росту рослин та стримування розвитку хвороб підживлення доцільно провести підживлення баковою сумішшю ЕКОЛАЙН Бор (Преміум) у дозі 1,0 л/га + 1,0 – 1,5 л/га та ГРОС Фосфіто-NP. За умов візуального прояву дефіциту окремих елементів живлення, або на основі лабораторного дослідження, для позакореневого підживлення рослин соняшника можуть бути використані і інші спеціальні добрива виробництва компанії «ЕКООРГАНІК».

 

Останні новини