Посилення азотфіксації рослинами гороху

Посилення азотфіксації рослинами гороху

Горох – цінна продовольча культура. Він містить легкозасвоювані білки і використовується при приготуванні багатьох страв. На відміну від інших бобових культур не містить шкідливих для здоров'я людини інгредієнтів. В умовах війни може бути, певною мірою, дешевим замінником білку тваринного походження.

За статистичними даними на підконтрольних територіях у цьому році горохом засіяно близько 125 тис. га. Це значно менше, ніж у минулі роки, а тому важливо зробити все, щоб отримати максимальний врожай.

У технології вирощуванні цієї культури принаймні дві проблеми можна вирішувати за допомогою удобрення: посилити симбіотичну азотфіксацію (біологічний азот) та зменшити шкодочинність хвороб, особливо кореневих гнилей.

У термінології агрохіміків «біологічний азот» - це азот, зв'язаний у сполуки з атмосфери, а точніше з ґрунтового повітря, яке присутнє у кореневмісному шарі. Для продуктивної роботи колоній бульбочкових бактерій необхідно забезпечити рослини молібденом. У боротьбі з кореневими гнилями ефективним є фосфор у формі фосфіту. Перед цвітінням та на початку наливу зерна спостерігається підвищена потреба у комплексі мікроелементів.

 Що ми рекомендуємо?

Зараз рослини мають два і більше справжніх листків, отже почався процес азотфіксації. Тому необхідно провести позакореневе підживлення баковою сумішшю ЕКОЛАЙН Молібден (Комплексний) 1,0 л/га + ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) 1,0 – 1,5 л/га.

У період цвітіння – на початку формування зерна рекомендуємо застосувати бакову суміш ЕКОЛАЙН Бор (Опті) 1,0 л/га + ЕКОЛАЙН Бобовий(Хелати) 1,5 л/га.

Останні новини