Позакореневе підживлення ріпаку навесні 2022

ПОЗАКОРЕНЕВЕ ПІДЖИВЛЕННЯ РІПАКУ НАВЕСНІ

Погодні умови впродовж весни цього року відзначаються в основному недостатньою кількістю опадів для озимих культур в тому числі ріпаку.

Температурний режим у цьому сезоні далеко не ідеальний для культури. Достатньо високі температури вдень та приморозки вночі провокуватимуть пошкодження прикореневої частини рослин з утворенням мікротріщин через які будуть потрапляти патогени що викликатимуть гнилі. У виставлених ловушках для визначення ЕПШ шкідників чітко прослідковується збільшення популяції прихованохоботника – одного з найбільш шкодочинних комах шкідників на цій культурі.

Що робити агрономам у ситуації, що склалась? Компанія «ЕКООРГАНІК», спираючись на результати польових випробувань, рекомендує застосовувати разом з проведенням інсектицидного та фунгіцидного захисту позакореневі підживлення спеціальними добривами з діючими речовинами:

  • Фосфором у формі фосфіту для стимуляції росту кореневої системи, продукування в рослині фітоалексинів для пригнічення життєдіяльності грибів класу ооміцети, подолання дефіциту фосфору;
  • Амінокислот для покращення енергетичного балансу рослин та пом'якшення проявів температурних стресів;
  • Бору як одного з ключових мікроелементів, що забезпечує здоров’я провідних пучків та формування пилкових зерен для кращого запилення.

    Оптимальною композицією на даний час у всіх регіонах без винятку буде бакова суміш ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) 1,0 – 1,5 л/га КОЛАЙН Бор (Преміум) 1,0 л/га. 

Останні новини