Позакореневе підживлення садів після цвітіння

pozakoreneve-pidzhivlennya-sadiv-pislya-tsvitinnya
pozakoreneve-pidzhivlennya-sadiv-pislya-tsvitinnya

Сучасне садівництво України – принаймні його промисловий сегмент, практично повністю перейшло на сучасні технології догляду за культурами впродовж всього вегетаційного періоду, а тому система позакореневих підживлень застосовується досить широко і для цього використовують велику кількість спеціальних добрив зарубіжного та вітчизняного виробництва. Позакореневі підживлення плодових культур проводять у найбільш критичні періоди їх росту і розвитку.

Для плодоносних садів і ягідників весняний період критичний, як за біологічними потребами рослин в елементах живлення, так і за погодними умовами, особливо температурними катаклізмами під час, та відразу після цвітіння. Навесні 2017 року пізні заморозки нанесли відчутні збитки садівникам у всіх регіонах. На жаль не можна бути впевненим, що така ситуація не повториться у цьому році, а тому краще до неї підготуватись заздалегідь. Європейський досвід у таких випадках передбачає позакореневе підживлення калієм.

Калій сприяє росту провідних пучків ксилеми, покращуючи таким чином можливість транспорту і накопичення вуглеводів, підвищує стійкість рослин до стресу в умовах посухи, високих і низьких температур. Він швидко засвоюється рослинами – близько 70% від внесеної кількості за три години. Крім того завдяки калію посилюється засвоєння кальцію з грунту, що забезпечує відновлення пошкоджених низькими температурами провідних пучків у плодоніжці і, таким чином, зберігається майбутній врожай.

Виходячи з цього, та враховуючи позитивний досвід застосування, рекомендуємо для позакореневого підживлення у садах після цвітіння використовувати бакову суміш Еколайн Фосфітний (К) 1,5 – 2,0 л/га + Грос Здоровꞌя 1,0 - 1,5 л/га.

Еколайн Фосфітний (К)
Грос Здоровꞌя

Поєднання легкодоступних для рослин калію і фосфору у формі фосфіту, які підвищують імунітет рослини та швидко переміщаються провідними пучками з антистресантом, що містить L-α амінокислоти та фітогормони з трьох основних агрономічно цінних груп – ауксини, гібереліни, цитокініни сприяє швидкому відновленню ростових процесів таким чином знижуючи до мінімуму можливі втрати врожаю.

Останні новини