Позакореневе підживлення соняшника до цвітіння

Головна олійна культура нашої країни відносно стійка до погодних умов і завжди формує хоча б мінімальний врожай. Однак, для отримання трьох тонн і більше насіння з гектара треба дотримуватись усіх елементів технології, зокрема і стосовно позакореневого підживлення.

Погодні умови 2021 року не були найсприятливішими для першого періоду вегетації соняшнику через недостатню кількість тепла, що затримало розвиток рослин. Різке підвищення температур у другій половині червня не тільки значно прискорило ріст рослин, але й у більшості випадків завдало температурних стресів усім без винятку польовим культурам. Такі погодні умови в значній мірі сприяли поширенню хвороб, згубний вплив яких може стати причиною зниження рівня  врожайності та якості продукції.

Чи можна протистояти стресу рослин та знизити шкодочинність хвороб листя, стебел, кошика, кореневої системи? - у значній мірі, так. Для цього, у перше чергу, важливо забезпечити достатнє живлення рослин бором. Залежно від умов, що складаються на конкретному полі, можна використати одне з борних добрив «ЕКООРГАНІК»: ЕКОЛАЙН Бор (Органічний) 1,0 л/га, ЕКОЛАЙН Бор (Преміум) 1,0 л/га або ЕКОЛАЙН Бор (Опті) 1,0 – 1,5 л/га, який крім бору містить цинк у формі хелату та молібден.

Окрім того, рекомендуємо у період від фази зірочки до початку цвітіння застосувати у баковій суміші з фунгіцидами ГРОС Аміно-Zn 1,0 л/га для зниження негативного впливу температурного стресу. Ця композиція показала відмінні результати на соняшнику в минулому сезоні саме як антистресант.

За окремих умов соняшник може потребувати підживлення молібденом:

Один з таких випадків – коли удобрюють культуру лише азотом, а для кращого засвоєння азоту з добрив бажане достатнє забезпечення молібденом. Другий – розширення ареалу вирощування соняшнику у нетрадиційні для цієї культури райони, зокрема Полісся, де ґрунти кислі і молібден перебуває в малодоступній для рослин формі. У таких випадках до бакової суміші бажано додати ЕКОЛАЙН Молібден (Комплексний) 1,0 л/га.

 

Останні новини