Позакореневе підживлення соняшника у фазу 3 – 5 пар листків

Позакореневе підживлення соняшника у фазу 3 – 5 пар листків

В умовах сильного здорожчання мінеральних добрив у 2022 році можливості сільгоспвиробників внести розрахункові дози добрив під запланований урожай вкрай обмежені. Тому є гостра потреба у засобах, здатних пом'якшити негативний вплив нестачі елементів живлення (зокрема, азоту) на врожайність. Соняшник якраз і є однією з культур, при вирощуванні якої можна досягнути такого ефекту.

Фаза 3 – 5 пар листків є ключовою – у цей час рослини потребують як ефективного захисту від бур'янів, так і корекції умов мінерального живлення. Інколи ці операції можна виконати за допомогою бакової суміші ЗЗР та добрив. Однак застерігаємо! Перед приготуванням бакової суміші треба переконатись у сумісності препаратів залежно від обраної системи гербіцидного захисту соняшнику! За найменших сумнівів – краще захист та підживлення розділити в часі.

Схеми застосування спеціальних добрив виробництва компанії «ЕКООРГАНІК» було розроблено і випробувано на культурі за різних

ґрунтових умов, температур, наявності чи нестачі вологи, можливого прояву післядії ЗЗР, внесених під попередник та до посіву.

Головні завдання першого позакореневого підживлення такі:

- активізація росту рослин;

- забезпечення живлення бором;

- пригнічення збудників хвороб (фунгіостатичний ефект)

З урахуванням погодних умов поточного року, для забезпечення рослин соняшнику бором у фазу 3 – 5 пар листків рекомендуємо застосовувати ЕКОЛАЙН Бор (Преміум) у дозі 1,0 л/га. Внесення бору в поєднанні з L-α-амінокислотами сприяє кращому засвоєнню бору та пом’якшенню негативної дії стресових факторів різної природи.

На ґрунтах з низьким рівнем родючості, із значним поширенням збудників хвороб у ґрунті підживлення доцільно провести баковою сумішшю ЕКОЛАЙН Бор (Преміум) 1,0 л/га + ГРОС Фосфіто-NP 1,0-1,5 л/га для посилення вегетативного росту рослин та стримання розвитку хвороб.

На карбонатних ґрунтах важкого гранулометричного складу та за дефіциту вологи на рослинах соняшнику можуть проявлятись ознаки нестачі цинку. У цьому випадку замість ГРОС Фосфіто-NP доцільно внести ЕКОЛАЙН Фосфітний (К-Zn) у тій же дозі 1,0 – 1,5 л/га.

За прояву дефіциту інших елементів живлення (марганець, залізо, молібден тощо), встановленого візуально або на основі результатів лабораторного аналізу, для позакореневого підживлення рослин соняшника можуть бути використані відповідні хелатні добрива компанії «ЕКООРГАНІК».

Останні новини