Позакореневе підживлення соняшника у період від 6 – 8 пар листків до фази «зірочка»

pozakoreneve-pidzhivlennya-sonyashnika-u-period-vid-6-8-par-listkiv-do-fazi-zirochka
pozakoreneve-pidzhivlennya-sonyashnika-u-period-vid-6-8-par-listkiv-do-fazi-zirochka

Збалансоване мінеральне живлення у поєднанні з інтегрованим захистом рослин здатні забезпечити більш повне використання генетичного потенціалу гібридів, а отже, отримати вищий врожай доброї якості. Період від формування 6 – 8 пар листків є надзвичайно важливим в онтогенезі соняшнику. У цей час повним ходом іде формування головного елемента продуктивності культури – корзинки і нестача ключових елементів мінерального живлення та стресів різної природи негативно позначається на майбутньому врожаї.

Погодні умови весни цього року та й перші дні червня відзначаються великою кількістю аномальних явищ: частина площ на півдні постраждала від посухи, у той же час по всій країні є багато посівів, що були підтоплені та пошкоджені градом. За таких умов не завжди вдається вчасно виконати заплановані технологічні заходи з догляду за культурою, тому ми підібрали рекомендації, які можна гнучко застосовувати від фази 6-8 пар листків соняшнику до фази утворення «зірочки».

Компанія «ЕКООРГАНІК» - виробник широкої лінійки добрив для позакореневого живлення, в ефективності яких пересвідчились безліч сільгоспвиробників. Серед продуктів компанії особливої популярності набули композиції з вмістом L-α-амінокислот, за допомогою яких рослини швидше долають стреси і формують вищий врожай.

Соняшник належить до борофільних культур. Нестача бору в період росту вегетативної маси, формування провідних пучків та квіток негативно впливає на урожайність. Зважаючи на те, що бор малорухомий в рослині, необхідну дозу бажано внести частинами за два – три прийоми.

Для фази 6 – 8 пар листків найкраще підходить композиція Еколайн Бор (Преміум). Цей продукт, крім 140 г/л органічного бору, містить 10 г/л L-α-амінокислот, які забезпечують швидке подолання стресу рослинами соняшника. Норма використання для одного внесення - 0,5 – 1,0 л/га.

Важлива роль у мінеральному живленні культури належить фосфору та калію, які сприяють формуванню здорових рослин. На ґрунтах з низьким вмістом та низькою доступністю цинку достатньо ефективним для розвитку кореневої системи є підживлення добривами, що містять цей елемент. Для цього добре підходить композиція Грос Аміно-Zn з вмістом 80 г/л цинку та 60 г/л L-α-амінокислот. Рекомендована доза цього добрива для підживлення соняшнику у фазу 6 – 8 пар листків – «зірочка» - 1,0 л/га. Добриво можна вносити як окремо, так і з додаванням Еколайн Фосфітний (К) 1,0 л/га.

Як показують результати функціональної діагностики, рослини потребують додаткового підживлення макро та мікроелементами, які за умов недостатнього або надмірного забезпечення вологою є малодоступними. Суттєвий вплив на активний розвиток молодих рослин соняшнику справляють стресові фактори. Нестача вологи як і тимчасове підтоплення, з одного боку, та фітотоксичний вплив ґрунтових та страхових гербіцидів, з іншого боку, можуть спричинити значні втрати як у врожайності, так і в якості насіння. Навіть на посівах гібридів, стійких до тієї чи іншої групи гербіцидів, у перші дні після їх внесення часто спостерігаються прояви стресу. Кожен такий стрес зменшує потенційний урожай на 5-15%! Щоб допомогти рослинам подолати такий стан, оптимальним у цей період є застосування спеціальних добрив для позакореневого живлення – антистресантів, з вмістом вільних L-α-амінокислот. Пропонуємо використовувати на таких посівах мікродобриво Еколайн Фосфітний (К-Аміно) у дозі 1,5 – 2,0 л/га, до складу якого входить 70 г/л L-α-амінокислот, які швидко засвоюються рослинами та виводять їх зі стану стресу.

Останні новини