Позакореневе підживлення соняшника у період від 6 – 8 пар листків до фази «зірочка» у 2022 році

Позакореневе підживлення соняшника у період від 6 – 8 пар листків до фази «зірочка» у 2022 році

Фаза 6 – 8 пар листків є надзвичайно важливою в онтогенезі соняшнику. У цей час активно іде формування головного елемента продуктивності культури – кошика. Тому нестача ключових елементів мінерального живлення та стреси різної природи негативно позначаються на майбутньому врожаї. Збалансоване мінеральне живлення у поєднанні з інтегрованим захистом рослин здатні забезпечити більш повне використання генетичного потенціалу гібридів, а отже, отримати вищий врожай належної якості.

Погодні умови початку літа зазвичай відзначаються великою кількістю аномальних явищ: частина площ на півдні та в центрі потерпає від посух, а на заході та півночі – від часткових підтоплень. В умовах цього року не завжди вдається вчасно виконати заплановані технологічні заходи з догляду за культурою. Тому рекомендуємо добрива «ЕКООРГАНІК», які можна гнучко застосовувати від фази 6-8 пар листків соняшнику до фази утворення «зірочки»:

Для фази 6 – 8 пар листків найкраще підходить композиція ЕКОЛАЙН Бор (Преміум). Це добриво, крім 140 г/л органічного бору, містить 10 г/л  L-α-амінокислот, які забезпечують швидке подолання стресу рослинами соняшника. Норма використання для одного внесення – 0,5 – 1,0 л/га.

Важлива роль у мінеральному живленні культури належить фосфору та калію, які сприяють формуванню здорових рослин. Тому і в цю фазу рекомендуємо універсальне фосфітне добриво від компанії «ЕКООРГАНІК» - ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) в дозі 1,0 л/га.

На ґрунтах з низьким вмістом та низькою доступністю цинку ефективним є підживлення композицією ГРОС Аміно-Zn (20 г/л цинку та 100 г/л L-α-амінокислот). Рекомендована доза цього добрива - 1,0 л/га. ГРОС Аміно-Zn можна вносити як окремо, так і з додаванням ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) 1,0 л/га.

На активний розвиток молодих рослин соняшнику негативно впливають стресові фактори. Кожен стрес зменшує потенційний урожай на 5-15%! Для його подолання рекомендуємо мікродобриво ЕКОЛАЙН Фосфітний (К-Аміно) у дозі 1,5 – 2,0 л/га,  до складу якого входить 70 г/л L-α-амінокислот, що швидко засвоюються рослинами та виводять їх зі стану стресу.

Останні новини