Позакореневе підживлення суниці садової

Cуниця садова (полуниця), як і інші культурні рослини, вимагає ретельного догляду, в тому числі своєчасного і збалансованого мінерального живлення. Враховуючи біологічні особливості цієї культури, гранулометричний склад ґрунтів, на яких вона вирощується, при плануванні підживлення обов'язково потрібно брати до уваги потребу суниці садової в макро та мікроелементах, які відповідають за смакові якості ягід та їх товарний вигляд. До цих елементів належать фосфор, калій, кальцій, бор, молібден та цинк.

Фосфор відповідає за здоров’я та енергетичний баланс в усій рослині. Фосфор у формі фосфіту має чітко виражену фунгіостатичну дію проти грибів, що викликають хвороби рослин та ягід.

Калій бере участь у синтезі та накопичення цукрів у товарній частині врожаю. Зважаючи на те, що суниця садова вирощується переважно на ґрунтах легкого гранулометричного складу, де цей елемент у дефіциті, підживлення калієм завжди дає позитивний результат.

Кальцій відповідає за безліч фізіологічних процесів у рослинах. При вирощуванні суниці садової він допомагає отримати ягоди з міцними клітинними стінками, що покращує їх зберігання та транспортування. Як і калій, кальцій є в дефіциті на легких ґрунтах, а тому підживлення цим елементом дає хороші результати.

Бор відповідає за здоров’я провідних пучків як у кореневій системі, так і в надземній частині рослини. Украй важливий він і для синтезу та накопичення цукрів у самій рослині та в ягодах.

Молібден, як і бор, бере участь у синтезі та накопиченні цукрів, а також у засвоєнні азоту, не допускаючи його накопичення у формі нітратів та нітритів.

Цинк, як елемент, що відповідає за синтез ауксинів - фітогормонів росту, активізує ріст рослин, що особливо важливо в роки з частими коливаннями температур. А ще цинк у формі хелату проявляє фунгіцидні властивості, покращує колір ягід.

Виходячи з погодних умов, які складаються у цьому сезоні, рекомендуємо запланувати позакореневе підживлення суниці садової таким чином:

  • На початку цвітіння застосувати бакову суміш ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) 1,5 л/га + ЕКОЛАЙН Бор(Опті) 1,5 л/га.
  • На початку формування ягід внести ЕКОЛАЙН Кальцій-Бор (Хелати) 2,0 л/га + ЕКОЛАЙН Фосфітний (К-Zn) 1,0 л/га, а через 10 – 14 днів ще раз ЕКОЛАЙН Кальцій-Бор (Хелати) 2,0 л/га.

foto-sunitsi-sadovoi

foto-sunitsi-sadovoi2

 

Останні новини