Позакореневе підживлення зернобобових культур

pozakoreneve-pidzhivlennya-zernobobovih-kultur
pozakoreneve-pidzhivlennya-zernobobovih-kultur

Зернобобові культури соя, горох, нут - цінний попередник у сівозміні, їх урожай визначається продуктивністю процесу азотфіксації, який в значній мірі піддається регулюванню. Процес азотфіксації у симбіозі з бульбочковими бактеріями розпочинається у фазі двох справжніх листків. Внаслідок розриву потрійного зв’язку у молекулі азоту N2 у кореневій системі бобових культур починають накопичуватись окислені форми азоту NO2 NO3 для засвоєння рослиною окислені форми азоту повинні під дією ферментів нітрат і нітрит редуктаз трансформуватись у відновлені форми NH3 і NH2 .

Живлення рослин сої молібденом

Молібден є складовою частиною цих ферментів, а тому достатнє живлення рослин сої молібденом у період протікання процесу азотфіксації є важливою умовою. Дефіцит молібдену найчастіше проявляється на легких ґрунтах та на підкислених ґрунтових відмінах на сірих лісових та чорноземних ґрунтах. Для вирішення цієї проблеми компанія «ЕКООРГАНІК» пропонує використовувати мікродобриво ЕКОЛАЙН Молібден (Комплексний) застосовується для позакореневого підживлення бобових від фази 2 –х справжніх листків до бутонізації у дозах 0,5 – 1,0 л/га. Оскільки насіння цих культур не завжди обробляють мікродобривами бо остерігаються зниження ефективності інокулянта доцільно у цей час до бакової суміші додати спеціальне добриво ГРОС Коренеріст у дозі 1,0 – 1,5 л/га з метою посилення росту та функціонування кореневої системи.

В цей час важливо оцінити рівень живлення рослин фосфором та за прояву дефіциту останнього, чи профілактично, провести позакореневе підживлення рослин фосфором у формі фосфіту, який здатен швидко засвоюватись рослиною та проявляє фунгіцидну дію. Рекомендована доза ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) для зернобобових в межах 1,0 – 1,5 л/га.

Ареал поширення культури за два останні десятиріччя розширився, а ґрунтові умови не завжди оптимальні, а тому на посівах можливий прояв дефіциту і інших мікроелементів, зокрема заліза на карбонатних грунтах чи кальцію на кислих. Симптоми нестачі заліза проявляються на листках сої у вигляді міжжилкового хлорозу в результаті комплексного порушення розвитку рослин на ґрунтах з лужною реакцією, та (або) високої концентрації солей у ґрунтовому розчині. Прояв хлорозу може підсилюватись на переущільненому, перезволоженому ґрунті та під час похолодань.

Незбалансованість умов мінерального живлення

Незбалансованість умов мінерального живлення приводить до зниження врожаю та його якості. Для усунення можливого прояву дефіциту цього мікроелементу ми пропонуємо використати наш продукт - ЕКОЛАЙН Залізо (Хелат), який застосовується для позакореневого підживлення у фазу початку формування бобів у дозах 0,5 – 1,0 л/га. При дефіциті кальцію рослини затримуються в рості, а на коренях утворюється менше колоній азотфіксуючих бактерій (бульбочок), вони менші розміром, менш активні, мають світліший колір при розрізі. На дуже кислих грунтах бульбочки можуть не утворюватись взагалі. Для подолання слабкого дефіциту кальцію рекомендуємо проводити позакореневе підживлення у фазі бутонізації спеціальним добривом Еколайн Кальцій-Бор Хелати у дозі 1,5 – 2,0 л/га.

Виповненість бобів, а отже і врожай зерна сої залежить від повноти запилення квіток, а тому на початку бутонізації рослини бажано підживити спеціальним добривом ГРОС Квіцеліум у дозі 1,0 – 1,5 л/га та бором пропонуємо залежно від стану рослин та погодних умов використовувати ЕКОЛАЙН Бор (Преміум) чи ЕКОЛАЙН Бор (Органічний) у дозах 0,5 – 1,0 л/га. У польових випробуваннях 2017 року завдяки підживленню добривом ГРОС Квіцеліум отримали в середньому на рослину 31,5 штук бобів при 21,7 штук бобів на контролі, це забезпечило приріст врожаю на 7,2 ц/га порівняно з контролем, вагомим був і фінансовий результат і становив 170,7 доларів США/га.

У період формування зерна в бобах рослини потребують посиленого живлення азотом та збалансованого за іншими макро та мікроелементами. Ми рекомендуємо провести позакореневе підживлення 5 – 6% розчином карбаміду у поєднанні з ЕКОЛАЙН Бобовий (Хелати) у дозі 1,5 – 2,0 л/га. На площах ушкоджених павутинним кліщем разом з акарицидом доречно внести ЕКОЛАЙН Магній (Хелати) у дозі 1,5 – 2,0 л/га для стимуляції відновлення хлорофілу та інтенсифікації процесу фотосинтезу.

Останні новини