Позакореневі підживлення вишні та черешні після цвітіння

Кісточкові вишня та черешня формують високий врожай ягід, для чого потребують, окрім основного удобрення, листкового внесення елементів мінерального живлення.

Систему позакореневих підживлень цих культур доцільно розділити на два періоди:

Перший: від закінчення цвітіння до початку дозрівання – спрямований на підвищення врожайності та покращення якості ягід.

Погодні умови цього року не надто сприятливі для кісточкових. Через надмірну вологість можливий сильніший прояв хвороб дерев та плодів. Зважаючи, що основною причиною гомозу (камедетечі) є порушення системи живлення, спричинені нестачею кальцію, рекомендуємо не менш ніж 3-4-кратне позакореневе підживлення кальцієм у формі хелату (останнє - за 2 тижні до початку збирання). Для стримування розвитку інших хвороб, зокрема моніліозу, окрім фунгіцидів доцільно застосовувати позакореневе підживлення фосфором у формі фосфіту. Для покращення якості ягід велике значення має бор. Залежно від регіону вирощування, ґрунтових умов можливі прояви нестачі й інших мікроелементів, зокрема заліза.

Другий період починається після збирання врожаю. Підживлення добривами, що містять мідь і бор, спрямовані на профілактичну боротьбу з хворобами та покращення морфогенезу бруньок урожаю наступного року.

Виходячи з цього, рекомендуємо таку схему позакореневого підживлення черешні та вишні у сезоні 2021 року:

Перше підживлення - після опадання зав'язі: бакова суміш ЕКОЛАЙН Кальцій-Бор (Хелати) 1,5 л/га + ЕКОЛАЙН Магній (Хелати) 1,5 л/га.

Друге підживлення - через 10-14 днів: ЕКОЛАЙН Фосфітний (К-Zn) 2,0 л/га.

Третє підживлення - через два тижні: ЕКОЛАЙН Кальцій-Бор (Хелати) 1,5 л/га + ЕКОЛАЙН Бор (Преміум) 1,0 л/га.

Четверте підживлення – ще через два тижні: ЕКОЛАЙН Кальцій-Бор (Хелати) 1,5 л/га + ГРОС Квіцеліум 1,5 л/га.

П’яте підживлення – у середині вересня: ЕКОЛАЙН Бор (Органічний) 1,5 л/га + ЕКОЛАЙН Мідь (Хелат) 2,0 л/га.

банер-підживлення вишня

Останні новини