СИСТЕМА ПОЗАКОРЕНЕВИХ ПІДЖИВЛЕНЬ ПОСІВІВ ОЗИМОГО РІПАКУ ВОСЕНИ 2022 РОКУ

СИСТЕМА ПОЗАКОРЕНЕВИХ ПІДЖИВЛЕНЬ ПОСІВІВ ОЗИМОГО РІПАКУ ВОСЕНИ 2022 РОКУ

Осінній період у технології вирощування озимого ріпаку є надзвичайно важливим для отримання запланованого врожаю, а тому необхідно провести комплекс заходів для кращої підготовки рослин до несприятливих погодних умов.

Важливі моменти, на які потрібно звернути увагу:

  • Формування майбутніх продуктивних стебел починається за наявності 4 листків (ВВСН14). Збалансоване мінеральне живлення і довший термін закладання бруньок на верхівці кореневої шийки забезпечують отримання вищої врожайності.
  • Забезпечення рослин бором. Ознаки дефіциту бору восени чітко проявляються у вигляді хлорозу молодих листків, появи плям червоно-фіолетового кольору, мікротріщин на головному корені. Гостра нестача бору в осінній період призводить до гальмування росту і розвитку кореневої системи, недостатнього розвитку провідних пучків, точки росту, зниження накопичення цукрів, їх транспортування до кореневої шийки. Вона також погіршує морозо-, зимостійкість рослин, що спричиняє деформацію та дуплистість кореневої системи ріпаку.
  • Пом'якшення жорсткої дії регуляторів росту. Регуляцію росту озимого ріпаку проводять з фази 3-4 листків.Часто є необхідність кількакратної обробки. За сприятливих погодних умов і дотримання рекомендованих доз препаратів рослини відносно легко переносять стрес від внесення регуляторів росту. Однак в умовах посухи чи при застосуванні підвищених доз рослини ріпаку можуть перебувати у сильному стресі, що необхідно коригувати.

Враховуючи наведені фактори, пропонуємо такі варіанти підживлення озимого ріпаку добривами «ЕКООРГАНІК»:

На посівах з візуальними проявами нестачі бору рекомендуємо вносити ЕКОЛАЙН Бор (Органічний) у дозі 1,0 л/га, в інших випадках - 0,5 – 1,0 л/га.

За проявів стресу слід провести позакореневе підживлення добривами ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) 1,0 л/га + ЕКОЛАЙН Бор (Преміум) 0,5 -1,0 л/га ( - враховуючи нестійкий характер погоди восени, щоб рослини встигли якнайшвидше засвоїти бор для накопичення цукрів у кореневій шийці).

На полях з ґрунтами легкого гранулометричного складу, еродованих, де можливий прояв нестачі магнію і бору, радимо використовувати ЕКОЛАЙН Бор (Органічний) 1,0 л/га + ЕКОЛАЙН Магній (Хелати) 1,0 – 1,5 л/га + ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) 1,0 – 2,0 л/га.

Зважаючи на те, що бор - малорухомий елемент у рослині, рекомендуємо застосовувати його двократно, по 0,5 – 0,75 л/га за один раз, повторюючи внесення через 10-15 днів!

Останні новини